| AnneRose1995 a întrebat:

Ce este credinta pentru voi!?

Răspuns Câştigător
| Mașka98 a răspuns:

Imi place ce spune Evrei 11 :1-3 despre credinta: "Credinţa este aşteptarea sigură a lucrurilor sperate, demonstrarea evidentă a realităţilor care totuşi nu se văd. Căci prin ea au primit mărturie oamenii din vechime.
Prin credinţă înţelegem că lucrurile din univers au fost create prin cuvântul lui Dumnezeu, astfel că ceea ce se vede a venit în existenţă din ceea ce nu se vede. "

26 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Credinţa adevărată nu este credulitate, adică tendinţa de a crede ceva fără dovezi întemeiate. Credinţa adevărată pretinde o cunoştinţă fundamentală, o bună cunoaştere a faptelor.De aceea, deşi nimeni nu poate avea o credinţă autentică fără o cunoştinţă exactă. Evrei11:1

| RAY a răspuns:

False sperante in care indivizi slabi cred, iar cei puternici i calca in picioare si o duc bine

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Credinta este o forma de speranta, cand crezi de fapt speri.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Tu ai credinte?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AnneRose1995):

Sunt curios anne

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar nu certitudini.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Te inteleg seby

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AnneRose1995):

Zambareato

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AnneRose1995):

Desi tu daca ploua afara mergi fara umbrela de optimista ce esti a

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AnneRose1995):

Desi pui raul in fata nu doar binele

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AnneRose1995):

Si eu la fel zambareato

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Un vis frumos. Eu traiesc in realitate.

| xerxes1 a răspuns:

Exact ce scrie in dictionar.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns:

"Crede si nu cerceta" este principiu crestinesc prin care s-au manipulat mase.
Intr-o religie, practica iti da raspunsul cu privire la divinitate, nu credinta oarba, in niciun caz religia crestina cae contine o spiritualitate seaca si distructiva, in niciun caz una palpabila si placuta.

Răspuns utilizator avertizat