| croci12 a întrebat:

Ce este Dumnezeu? Ortodox, musulman, catolic, budist? In ce crede Dumnezeu

Răspuns Câştigător
| dudumihai a răspuns:

Dumnezeu e o fiinta spirituala, superioara noua, fiintele vii, ce detine puteri ce incalca legile stiintei si fizici. Dumnezeu sau IHWH este o forta necunoscuta de stiinta sec 21. El le-a dat oamenilor acum mii de ani prin intermediul mintii si chiar direct anumite seturi de legi si invataturi iar oamenii pornind de la aceastea au creat religiile.Mai traziu folosindu-se de acesta au pus mana pe putere si ca intotdeauna binele lor era mai presus de binele natiunii.Biserica ortodoxa este continuitatea biserici crestine primare cu sf traditie... icoane unde oamenii sunt reprezentati cu aureola/aura.Astia stiau de 2000 de ani sau chiar mai mult ca omul are aura fara a vea aparate de masura, iar stiinta abia in 1940 a descoperit acest lucru.
Biserica catolica s-a rupt de biserica crestina primara in 1054.

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Religiile le-a creat omul nu Dumnezeu!

| MMihai a răspuns:

Dacă există, cu adevărat, Dumnezeu, el nu este de o religie sau alta, religiile vorbesc despre el.

| aliceinchains a răspuns:

Dzeu e ateu, binențeles.hee hee

| Vizitiul a răspuns:

Mitoman.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Dinamovist.

| Mirceamrc a răspuns:

Nu exista doamne e bolnav de sida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este.si crede in tine.fiindca te-a creat crede in tine si in potentialul tau.

| NicKy4ev3r a răspuns:

Dumnezeu e Dumnezeu nu poti sa stii in ce raligie e, Iisus a dat religia ortodoxa la venirea lui si a schimbat legile. iar si credinta adevarata e ortodoxa in sf scriptura asta sp si la biserici tot asa ( parerea mea asta e ce cred si am invatat eu ) o zi buna...

| ESKAR a răspuns:

Ba Dumnezeu e unu singur desi altii se roaga la nu stiu eu cine da tot la el se roaga ca dumnezeu e unu singur tot asa e numa ca ortodocsi se roaga la el catoliicii la papa de la roma si ala se roaga pentru ei sau ceva de genu... funda pls