| Vieru_Raluca_1997 a întrebat:

Ce este imamul la care merg copiii musulmani din Romania care nu fac religie in scoli? ce sunt invatati acolo? sunt si fete si baieti? daca sunt fete cum trebuie sa se imbrace? sunt pe grupe fete cu baieti sau doar un singur copil? in ce loc merg la imam?

CAT MAI MULTE DETALII VA ROG!

Răspuns Câştigător
| Idris a răspuns:

Buna,

In primul rand as vrea sa stiu daca vorbesti despre un anume imam din Romania. Imam-ul este liderul religios al unei comunitati de musulmani, fiind cel care are studii si cunostinte complexe despre Islam, de asemenea el fiind si cel care conduce rugaciunea. Un imam poti gasi la orice moschee din Romania, si cu siguranta ca sunt locuri in care se tin cursuri pentru cei interesati de Islam, si sunt separat grupuri de fete si grupuri de baieti. In grupul de fete, vei gasi multe "surori" care vor fi dispuse sa te ajute si sa iti raspunde la intrebari. De asemenea pentru mai multe intrebari sau nelamuriri ma poti contacta.

O zi buna!

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Era unul specialist pe aici, dar e suspendat momentan. Sorry. Ghinion.

| Vieru_Raluca_1997 explică (pentru sabin89):

Stai il cunosti

| Vieru_Raluca_1997 explică (pentru sabin89):

Stai il cunosti?

| sabin89 a răspuns:

Uita-te pe lista de suspendati sub numele idris.

| sabin89 a răspuns:

Nu-l cunosc, da am vazut ca se pricepe.

| Vieru_Raluca_1997 explică (pentru sabin89):

Zi- mi si mie la ce intrebari a raspuns

| sabin89 a răspuns:

Uite aici; el a dat primul raspuns:
https://www.tpu.ro/......s-sau-are/

| Vieru_Raluca_1997 explică:

Va rogggg urgent!

| Vieru_Raluca_1997 explică:

Sa ii spui sa imi raspunda si mie, totusi!