| DanRosu a întrebat:

Ce este masoneria si ochiul masonic. povestiti-mi mai pe scurt cine stie! nu copy paste de pe google ca asa am facut si eu si nu inteles mai nimic.

Răspuns Câştigător
| dorelmarc a răspuns:

Ocjiul masonic se zice ca r fi ochiul zeului egiptean Horus (ochiul stang) pe care si l-a pierdut in lupta "si inspira groaza celor care il priveau.Acum este folosit de franc-masoni din lumea intreaga pentru a reprezenta ochiul Marelui Arhitect, insa acestia vor afla pe la gradul 33 ca de fapt este ochiul lui Lucifer.Despre masonerie..in cartea de mai jos..sau :http://deconspirareafrancmasoneriei.wordpress.com/biblioteca-virtuala/

http://www.scribd.com/......Ing-v-Rosu

http://deconspirareafrancmasoneriei.wordpress.com/

P.S: recomand cartea "Clubul Blidenberg"; vezi avatarul meau :)

| DanRosu explică (pentru dorelmarc):

Si ce treaba au cei de la Hollywood cu ochiul masonic? Iluminati

| LegionarulRoman a răspuns (pentru DanRosu):

Paiiii ..conducatorii Hollywood sun evrei-masoni(sionisti).De asemenea, simbolurile masonice apar tot mai des in industria muzicala si inocentele filme pentru copii(am vazut cu ochii mei)

KillIluminati!

| DanRosu explică (pentru LegionarulRoman):

Da,..am vazut si eu prin videoclipuli, anime...peste tot numai piramida si ochiul masonic

| DanRosu explică (pentru LegionarulRoman):

Poti sa imi dai id-ul tau de mess daca ai sa imi explici mai multe despre asta? de mult vreau sa stiu..am cautat pe google si nu am inteles nmc...vad ca tu stii

| LegionarulRoman a răspuns (pentru DanRosu):

Zenit debiteaza prostii in ceea ce priveste "98% din toti conducatorii Romaniei eu fost si sunt masoni". Daca iti vine sa crezi, ca Stefan cel Mare a fost mason. laughing De asemenea saracul Zenit nu-si da seama, ca acesti oameni care si-au" dat seama ca nu ne putem purta singuri de grija", i controleaza toata viata sa, si in curand il vor vedea si cand face dragoste.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru DanRosu):

Nu folosesc messu-ul insa iti spun de unde stiu eu despre masoni:

"Clubul Bildenberg" :http://www.elefant.ro/......86594.html

"Spitalul,Coranul,Talmudul,Cahalul,Franc-masoneria"-de Nicolae Paulescu :http://www.librarie.net/......e-Paulescu

http://www.scribd.com/......cmasoneria

"invazia sectelor" -de P.I. David (are un capitol intitulat masoni, franc-masoni, sionisti)

De asemena, site-urile de mai sus sunt de incredere.

P.S: iti recomand sa pui bani si sa cumperi cartile(asa cum am facut eu)

| DanRosu explică (pentru LegionarulRoman):

Poate ca te enervez.dar scuza-ma.dar ce sunt masonii, ce vor de fapt si cum au aparut?

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Francmasoneria e un club in care participi la spectacole de teatru pe teme mistice si la un club de discutii.

| Exilee a răspuns:

Http://francmasoneria.ro/frameset.htm
Gasesti aici informatii.

| Zenit313 a răspuns:

O societate secreta, care a realizat ca omul este mult prea incompetent sa se guverneze singur.
Isi are radacinile in Babilon.

98% din toti conducatorii Romaniei eu fost si sunt masoni.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Cat mai pe scurt.

Este copiat de la primele simboluri crestine.
O piramida reprezentand Sfanta Treime, egala, cu laturile egale (piramida), iar ochiul fiind Atotviziunea lui Dumnezeu care duce la Atotstiinta, etc.