| Inferno a întrebat:

Ce este pentru voi moartea?

16 răspunsuri:
| MsAnonim a răspuns:

O cale de scapare. ''Din viata scapa cine poate''

| EmaS a răspuns:

Pentru mine moartea este trecere la viata vesnica.

| cucarachaalien a răspuns:

Lucrul de care fuga in loc sa ne indeparteze, ne apropie.

| Anecherry a răspuns:

Un mare nimic, nu prea poti sa intelegi ceva ce nu ai trait inca.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Fii de acord doar cu ultimul lucru spus de ray! Traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima ta zi! Esti ateu dar crezi in existenta noului ordin mondial? Sigur esti ateu? Stii ce scrie in Apocalipsa?

| danay72 a răspuns:

Este plata pe care omul o plateste din cauza pacatului mostenit de la Adam, dar este cum spunea Isus de Lazar, ca un somn adanc in care nu mai sti nimic.Ioan11:11-14,Eclesiast 9:5, 10

| MrsDraguttza a răspuns:

Moartea trupului este nimic
moartea sufleului e ceva grav
Daca mergi laIsus. prima este usoara si nu trebuie sa iti fie frica

| sandra2012 a răspuns:

Moartea este eliberarea sufletului din trup, odihna, revederea cu cei dragi. Moartea este ceva firesc, natural este singurul lucru de care suntem siguri in viata. Un om credincios stie ca moartea este un lucru minunat.

| secrets a răspuns:

Un nou inceput.

| OOOLEOOO a răspuns:

Moartea pentru orce om este ceva care il sperie! Ceva care nu cunoaste! Moartea ii sperie pe oameni de cand exista! Si nu o sa-ti dai seama cat de infricosatoare si dureroasa este moartea decat cand esti pe cale de a muri! Si moartea nu este dureroasa si infricosatoare doar pentru cel ce moare dar si pentru familia si pireteni celui ce moare!

Moartea nu aduce decat durere si tristete, Iar religia de orce fel este o metoda de a alunga aceasta frica! si de a cunoaste mai bine cea ce se intampla dupa moarte! Si de pregatire ''in viata de apoi''

Orce este necunoscut omului aduce un sentiment de frica, religia este un lucru care te ajuta sa cunosti aceasta ''moarte'' si sa te aperi de suferintele ei!

Pace tie happy

| danut a răspuns:

Depinde, Biblic sunt doua: prima este un somn profund in care omul nu mai stie nimic pana se trezeste:"Ioan 11, 11. Dupã aceste vorbe, le-a zis: "Lazãr, prietenul nostru, doarme: dar Mã duc sã-l trezesc din somn." 14. Atunci Isus le-a spus pe fatã: "Lazãr a murit."
A doua moarte este MOARTEA VESNICA, adevarata moarte. "Daniel 12
2. Multi din cei ce dorm în tãrâna pãmântului se vor scula: unii pentru viata vesnicã si altii pentru ocarã si rusine vesnicã. Ioan 5 24. Adevãrat, adevãrat vã spun, cã cine ascultã cuvintele Mele, si crede în Cel ce M-a trimis, are viata vesnicã si nu vine la judecatã, ci a trecut din moarte la viatã. Romani 6, 23. Fiindcã plata pãcatului este moartea: dar darul fãrã platã al lui Dumnezeu este viata vesnicã în Isus Hristos, Domnul nostru."

| AndreiDoMino a răspuns:

Caderea in Necunoscut

| Shammal a răspuns:

O schimbare, incheierea experientei actuale (experienta prin acest corp) si trecerea catre urmatoarea experienta

Răspuns utilizator avertizat
| Demise a răspuns:

Când sufletul părăseşte trupul.happy

| Broadband a răspuns:

Sfarsitul existentei