| anonim_4396 a întrebat:

Ce este rau in ceea ce fac oamenii astia? Pentru cei care vorbesc aiurea, fara sa stie, uitati'va cum arata un program de duminica la pocaiti. ( live de la ora 10 la ora 1, biserica penticostala Raul Vietii din Bucuresti)

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ei Il lauda pe Dumnezeu din toata inima si asculta de Cuvantul Sau.Traiesc cu scop, dupa principiile lui Dumnezeu, mostenitori ai neprihanirii care se capata prin credinta.http://www.bisericaalbini.com/transmisie-audio-video

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mint oamenii ca-i insanatosec.

| imale a răspuns (pentru Salontanul):

Cine ti'a zis? Dumnezeu insanatoseste...nu oamenii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru imale):

Dumnezeu dar nu falsii profeti. Confunzi un idiot venit din Portugalia cu Dumnezeu. Rugaciunea la Dumnezeu se poate face si fara intermediari chititi pe luat banii romanilor retardati.

| imale a răspuns (pentru Salontanul):

Esti pe dinafara, scuze ca am intrat in dialog cu tine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru imale):

Esti idiot iremediabil. Scuza-l pe Dumnezeu ca ti-a dat drumul pe pamant.

| RAY a răspuns:

Acele persoane vindecate sunt al naibi de sanatoase dar se prefac pentru banii, cotizatia de 10 la suta e motivul plus donati de milioane de dolari, ce bine se traieste din afaceri de astea

| thealchemist a răspuns:

Oh, no! au un program de duminica? nu stiam, asta inseamna ca penticostalii sint perfecti.

| Hikarie a răspuns:

In afara de faptul ca mie personal imi provoaca greata nu cred ca fac ceva prea gresit.