| danyela_9863 a întrebat:

Ce este tespectul fata de aproape?

7 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 7:12 - "Tot ce vreţi să vă facă vouă oamenii feceţi-le şi voi la fel".

Cred că cine aplică acest principiu poate respecta cu uşurinţă pe ceilalţi.

| MMihai a răspuns:

Nu prea este, de loc!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sau ce tie nu-ti place altuia nu-i face

| William a răspuns:

Tu stii sa editezi o intrebare sau un raspuns? Uita-te in partea stanga, unde scrie ''Logat ca...'' si cauta ''Intrebarile mele''. Dai acolo si iti arata toate intrebarile, iar la fiecare ai statusul, ''Intreaba-ti prietenii'', ''Editeaza'' si ''Sterge''. Dai pe ''Editeaza'' si corectezi greselile gramaticale din intrebari. Si alta data fii mai atenta la ce scrii, verifica de doua sau de trei ori o intrebare sau un raspun iainte de a-l posta.

| Zenit313 a răspuns:

Sa respecti pe cei din jurul tau!

| obelix2266 a răspuns:

Daca ne iubim semenii ca pe noi insine, ar fi greu sa nu-i respectam. Amin!

| consilierultau001 a răspuns:

Adica sa ai grija de cei din jurul tau asa cum ai grija de tine