| Octavian199 a întrebat:

Ce este un duh?

13 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Ala care vorbește in tine e duh.

| Octavian199 explică (pentru mentholinks):

Serios? Duhul nu stia sa vorbeasca cand aveam 1 zi?rolling on the floorAl dracu duhulet al meu nu stie toate limbile vorbite pe pamant rolling on the floor

| mentholinks a răspuns (pentru Octavian199):

Pai ***, poate "duhuletele" noastre le stie, dar nu le stim noi, ca trebuie sa le invatam daca vrem sa le stim.

| Octavian199 explică (pentru mentholinks):

Ne soptesc in ureche rolling on the floor

| mentholinks a răspuns (pentru Octavian199):

Ei, ce auzi in ureche e altceva, nu poate sa fie duhul tau, fiindca duhul e in interior iar ce auzi in urechi vine din exterior.

| Octavian199 explică (pentru mentholinks):

Da, interiorul comunica cu urechea.Stiind ca urechea e centru echilibrului.

| mentholinks a răspuns (pentru Octavian199):

Aia e cu totul altceva. Eu ma refeream strict la sunete.

| Octavian199 explică (pentru Bizon95):

Deci.E spirit. Oare s-au luat la tranta vreodata duhul sfant cu zeul evreu? Si ca sa vezi cum pot sa devin si eu Dumnezeu sau duh sfant, ca ceilalti sfinti rolling on the floor

| Bizon95 a răspuns (pentru Octavian199):

Bine, dar cand faci asta sa ma chemi sa fac poze si sa fac bani din ele pe net big grin

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Biblia spune Iacov 2/26:"După cum trupul fara duh este mort, tot așa, credinta fara fapte este moarta."
Eclesiastul 12/7:"... pana nu se întoarce țărâna in pământ, cum a fost, si pana nu se întoarce duhul la Dumnezeu care l-a dat."
Luca 23/46: "Tata, in mâinile Tale Îmi încredințez duhul! Si când a zis aceste vorbe, Și-a dat duhul".
Fapte 7/59: " Doamne Isuse, primește duhul meu!". Voi ateii cui încredințați duhul! Oricum, el se întoarce la Dumnezeu care la dat. Indiferent daca credeți sau nu.
Concluzia: Duhul omului este acea suflare de viață pusa de Dumnezeu in fiecare din noi.

| Octavian199 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ce nu spune biblia despre zeul inventat de evrei, ca doar el l-au inventat rolling on the floor

| Panamax a răspuns:

Chestia aia care lasa gravide virgine.