| anonim_4396 a întrebat:

"Ce făcea Dumnezeu înainte de creația divină?"

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia nu menționează că făcea inainte de a crea universul.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Fuma iarba..., glumesc, de unde pui tai vrei sa visam ce facea Dumnezeu inainte de creatie.

| xerxes1 a răspuns:

Miliarde si miliarde si miliarde de ani a stat degeaba.
A muncit 6 zile si a obosit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se dadea cu crema pe maini ca sa inceapa treaba.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)) atent la detalii

| Elide a răspuns:

Era în conflict cu diavolul

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Ala nici nu era inca creat, daca citieai biblia afli ca era in bezna totala

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Intr-o zi fara soare ca traia in bezna totala s-a hotarat sa faca 200 de miliarde de stele din absolut nimic ca el poate ca e boss de boss, apropo cum a aparut din nimic dumnezeu?

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Prima data a creat cetele de îngeri, nu stau să mă contrazic cu tine acum sa scriu 'romane' că ceea ce ai in cap nu.ti scoate nimeni...

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Mai citeste geneza inca o data, intrebarea a fost ce a facut inainte de creatie dumnezeu, eu nu am o minte inchisa, am citit biblia mai mult decat tine

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Oricum trebuia să citești și cartea lui Enoh

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Cartea lui Enoh este una dintre cele mai vechi scrieri biblice, care a fost scoasă din Biblia canonică, fiind catalogată apocrifă de către teologi.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Cartea_lui_Enoh

| citrixma a răspuns:

Problema este că eu cred că nu făcea...