| Denis777 a întrebat:

Ce facem impotriva masonilor?

Răspuns Câştigător
| Zenit313 a răspuns:

Illuminati si masonii nu sunt acelasi lucru!

Si Illuminati au mii de ani si ei, radacinile sunt in Babilon.

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Crezi ca putem sa facem noi ceva impotriva lor? Numai Dumnezeu poate.

| n0matterman a răspuns:

Am ras bine rau, merci edi, esti amuzant.

| thealchemist a răspuns:

Nimic, nu e nevoie, masonii sunt in cadere libera si nimic nu-i poate salva.

| danay72 a răspuns:

Noi ca oameni nu putem face nimic.Doar Dumnezeu, la momentul stabilit de el va interveni.

| FlorinDiablo a răspuns:

Nu putem face nimic, au ramificatii peste tot ei au un scop stabilit in gruparea lor.Cred ca este cea mai puternica grupare actuala de pe planeta.

| Denis777 explică (pentru FlorinDiablo):

Conduc lumea din umbra si au radacini infipte in toaate guvrernele lumii, o grupare impotriva ar ajuta acum.

| aurasauras a răspuns:

De ce trebuie sa facem ceva impotriva lor?

| RAY a răspuns:

Ce rau fa fac masoni, vatti distrus singuri tara, singuri va faceti de ras in toata lumea, singuri va saraciti, de ce dati vina pe alti?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu prea ai ce, pentru ca nu-i stii, tu roaga-te pentru tine, e o vorba numai prostul moare de grija altuia

| Zenit313 a răspuns:

Nimic,au un rol foarte important in societate....sunt prezenti de 5000 de ani!
Daca urmareau ceva rau, puteau sa distruga lumea de mii de ori...

| Denis777 explică (pentru Zenit313):

Illuminatii a fost fondata in 1752 din cateva surse, e posibil sa fie si de atunci, faza e ca vor sa distruga familia (au legalizat avortul si familia gay, urmeaza incestul si adoptia copiilor de catre familile gay)vor sa conduca lumea si sa distruga crestinii, multi spun ca organizatia este condusa de dracu

| Denis777 explică (pentru Zenit313):

Illuminatii din cate stiu eu se numeste organizatia si masonii membrii, babilonul a cazut odata de ce sa nu cada si a doua orara? cedry2k spune ca inca mai traieste Babilonul si are dreptate.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Denis777):

Nu ma mir de ce esti asa paranoic, doar asculti cedry2k...Toti rapperii care vorbesc despre masoni si dumnezei in melodiile lor sunt niste nimicuri.

| Denis777 explică (pentru Thunderstruck):

Ooo a revenitlaughing un nimic vorbeste despre rapperi, ai nevoie cumva de atentie?

| Zenit313 a răspuns (pentru Denis777):

Masonii sunt membrii masoneriei...
Illuminati sunt mai putini, mai puternici, mai destepti!

Cerdy2k se refera la societatea noastra pe care o compara cu cea a Babilonului!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Denis777):

Incestul? Da parca lui God al tau ii placea incestul. Ca doar a sa a inceput totul.
Sa distruga crestinii? Abia astept ziua, dar sa nu fie rasisti, sa termine cu toate religiile.

| dracu14 a răspuns (pentru Denis777):

Esti pe langa si il intelegi pe dos pe cedrea,daca ei vruiau sa distruga crestinii,o faceau de mult,illuminati exista de mii de ani,si nu e tot una cu masoneria
gandeste-te la simbolul lor,piriamida cu ochiul lui horus,piramida-sf treime,ochiul lui horus-ochiul lui lucifer(este asociat prost,lucifer este imprumutat din cultura romana,aducatorul de lumina, horus este considerat prost zeul soare, de aici si asocierea lucifer-horus, apropo satana nu e acelasi cu lucifer)de aici iti si din nenumaratele simboluri pe care le gasesti in biserici iti dai seama ca ei controleaza si religia, cauta piesa haarp cord-lacunele istoriei si o sa intelegi mai bine.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Denis777):

Oi fi eu un nimic, dar cu siguranta am mai mult talent la ce fac decat au ei.

| Denis777 explică (pentru Thunderstruck):

Bine frate e treaba ta daca esti mai bun ca ei spune simplu daca am gresit undeva si ma corectez(poate m-am documentat prost)tot mai multi romani adopta mentalitatea de turma din partea mea sa vina la putere comunismul, nazismul si etc.

| Zenit313 a răspuns (pentru Denis777):

Illuminati si masonii nu sunt acelasi lucru!

Si Illuminati au mii de ani si ei, radacinile sunt in Babilon.

| pozeanimate a răspuns:

Nimic
sa ne rugam cu totii pentru o lume mai buna

| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut!
Pipi, cand bate vantu spre ei.

| sneaky11 a răspuns:

Singura solutie este sa se trezeasca oamenii si sa realizeze ca sunt niste sclavii condusi de nazisti.Trebuie sa numai cooperam cu ei dar parerea mea este ca e imposibil sa se trezeasca ca sunt prea inrobiti nici nu vor macar sa vorbeasca despre acest subiect.Si cedry2k,deliric1 cei mai tariwinking