Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Creștinismul e un program de transformare a omului în sclav creat de o convenție internațională ai cărui cap este Constantin cel Mare.
Cele prezente în link-ul postat de tine, sunt argumente reale, dar sunt expuse cu scopuri propagandistice ale stanismului spiritual, ideologie cu care nu sunt de acord.
Chiar dacă sună bine, această ideologie desprinsă din SA-TA-NA(MA) este de fapt tot un creștinism, dar adepții acestei ideologii folosesc și tehnicile oculte, furate legal și transpuse în ritualuri ce seamănă leit cu ritualurile creștine.Dezgustător d.p.m.d.v.
Eu sunt adeptul satanismului, dar satanismului ideologic, pur, de asta nu pot concepe ideea de ritualuri sub nici o formă, chiar de sunt ele ritualuri oculte, În schimb practic și admit meditația, tehnicile de împuternicire spirituală, lucrările personale de creație și în caz de forță majoră,(doar dacă toate celelalte metode de intervenție au eșuat!) cele de distrugere, și normal tehnica manipulării energiilor.Aceste chestii sunt reale și există, dar trebuie să cunoști tehnica de punere a acestora în practică. Efectele sunt foarte bune.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, acolo e 98% real din 100%. Autorii articolelor respective au omis intenționat multe adevăruri, cu scopul de a face de „minune" creștinismul, și a scoate în evidență că satanismul spiritual e ceva real și e alegerea cea mai bună pentru cei ce s-au săturat ce prostiile creștine.
Ce eu omis ei: Ideologiile generale asupra spiritualității și vieții spirituale.Acestea sunt trei, din care au luat naștere religiile, și anume ideologia creștină, din care s-au născut toate sectele religioase într-u' Cristos, de unde cea mai pură și prima din lume ce a pus în practică această ideologie este biserica universală, sau catolică.
Ideologia satana, este ideologia spirituală care există de când lumea, iar aceasta ideologie se referă în mod direct metafizic. Comparativ cu ideologia creștină, aceasta ideologie este desprinsă din „apucăturile" naturale ale ființelor, și este mult prea amplă pentru a fi pusă în practică într-un mod standard, așa cum e creștinismul.De ce? Simplu, Creștinismul e o convenție internațională, adică un program, iar satanismul e o ideologie universală, ce fiecare om o simte în felul lui
Ideologia păgână, aici oamenii și-au creat propriile entități, pe care le alimentează constant cu energie crezând că acele entități îi ajută să treacă pentru obstacolele din viață. Aici se includ religiile hinduse și budiste.
Asta era așa o chestie ca să-ți faci o idee cât mai obiectivă despre ce și cum e cu spiritualitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns:

Acela este un site conspiraționist care ține de alte site-uri precum joy of Satan.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am citit și nu citesc, nu vreau... Ai pus o întrebare ("Ce avem aici?"), eu ți-am răspuns. Dacă decizi să crezi conspirațiile alea, treaba ta.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Spune altundeva, aici pui întrebări.

Răspuns utilizator avertizat
| NuAmChefSaMaGandescLaUnNume a răspuns:

Insfarsit cineva s-a trezit la realitate?