| AvalohAlyn a întrebat:

Ce încredere să mai ai in patriarhii și liderii Bisericilor Creștine când au bogății, lux și bani peste măsură? Sincer, Iisus nici nu îi recunoaște pe aceștia.

https://www.google.com/......id=3840249

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero. Nu merita nici încredere nici respect

| Celcestietot a răspuns:

Vremurile de pe urma.

| Algo098 a răspuns:

De obicei un lider e putin diferit de restul oamenilor. Diferenta se poate manifesta in multe feluri. Cu cat diferenta e mai mare, cu atat mai mult liderul este lider.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Așa era și în Evul Mediu când biserica creștină a deținut putere absolută. Liderii creștini trăiau în lux extrem în timp ce populația de rând era măcinată de sărăcie și boli.