| Any_2336 a întrebat:

Ce inseama I.N.R.I de pe crucea lui Iisus Hristos? Am vazut la biserica dar nu stiu ce inseamna sad

Răspuns Câştigător
| mefree2fly a răspuns:

Iisus Nazariteanul Regele Iudeilor happy

13 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

VamPiIRItZa666 pentru cultura ta generală Iisus se scrie cu 2 de i,bine nu vreau sati scot ochii, poate te-ai grabit, dar măcar puteai sa scrii si cu majuscule.in fine, asta arata cat de putin ai chiulit de la orele de romană. oricum ai avut intentii bune.peacehappy bye si nu te supăra.

| HubbleBlue a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Desteptaciune,la catolici se scrie cu un singur I.

| EvangelineDS a răspuns:

Inseamna: isus nazarineanul regele iudeilor. cred ca ai vazut si tu cum isus [in fil ] cand era pe cruce era o placuta pe care scria i.n.r.i. [deasupra capului sau. funda?

| EvangelineDS a răspuns:

Ovidiu nu ma supar eu atat de usorhappy

| Claudiu2011 a răspuns:

Iisus din Nazaret Regele Iudeilor

| geolovesedward a răspuns:

Iisus nazariteanul regele iudeilor parca happy

| asTaMiktzo0fo0liTa a răspuns:

Inseamna Iisus nazatariteanul regele iudeilor

| Any_2336 explică:

Cum toate raspunsurile erau la fel, am dat funda primului raspuns, dar va sunt recunoscatoare tuturor asa ca v-am dat la toti voturi happy

Sarbatori fericite tuturor!

| Owy a răspuns:

Iisus Nazariteanul Regele Iudeilor

| catalin808 a răspuns:

Iisus nazariteanu regele iudeilor

| dandanut72 a răspuns:

Iisus,nazarineanul,regele,iudeilor; asa il numeau iudeii de atunci.

| dandanut72 a răspuns:

Iisus,nazarineanul,regele,iudeilor; asa il numeau iudeii de atunci

| babypink_4771 a răspuns:

I-iisus
n-nazarineanu
r-regele
i-iudeilor