| Marck94 a întrebat:

Ce inseamna asta cand spune cineva " Dumnezeu mi-a dat crucea asta, fie ce vrea EL"?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atunci cand nu poti sa iti asumi sau sa iti explici unele greutati si ghinioane ale vietii... ce faci? Dai vina pe o divinitate inchipuita nu?

| Holiday a răspuns:

Inseamna ca, de exemplu, presupunand ca esti asuprit de cineva, sa nu te revolti, ci sa taci si sa inghiti. Ba mai mult, facand asta, o sa primestri si niste bonusuri, dar bineinteles, dupa ce mori (sic!). Povestile religioase colcaie de mesaje prin care te indeamna sa fii prost. De ce? Pentru a putea profita de tine cei care conduc gruparile religioase respective.

| Nilsson a răspuns:

Inseamna acceptarea incercarilor si suferintelor din viata acesta in numele lui Hristos.

| Mclaren12 a răspuns:

Înseamnă că ți-a spus-o un îndoctrinat care crede că din prima secundă când s-a născut îi controlează viața un zeu inventat de niște evrei.

| andi456 a răspuns:

Inseamna nimic oameni buni nu mai credeti in religii si alte culte secte p* mea.ce naiba.suntem in sec 21 si tot nu vedeti ca fiecare religie spune ceva diferit fata de alta.ok exista o energie suprema sau un zeu care a creat totul restul:crying(()
"Ma intereseaza ce gandeste dumnezeu restul sunt detalii!"