| Mih_Melania_1989 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o ruda decedata ca e de partea necuratului si vrea sa te posedeze?

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Vrea ceva de pomana...fa o sfanta cruce si da-I ceva de pomana.
Poate a murit neinpartasita/nemarturisita.
O zi buna happy

| danay72 a răspuns:

Nu înseamnă nimic.Azi Dumnezeu nu mai vorbește prin vise.

| ania a răspuns:

Înseamnă că cel rău te atacă și că e momentul dacă nu ai făcit-o până acum să-ți dăruiești sufletul Mântuitorului Hristos, să primesti eliberearea de păcate pe care a cîștigat-o pri sacrificiul vieții Sale, să te lași înfiat de Tatăl și să poruncești deavolului să plece de la tine.

| T0T a răspuns:

Da, doar las-o să intre, dar ai grijă unde.

| Mayhem666 a răspuns:

Inseamna ca ai visat si doar atat. O zi buna!

| sublime89 a răspuns:

De ce trebuie sa insemne ceva? La unii oameni totul trebuie sa insemne ceva. Parca suntem obsedati. Intri in scara si vezi ca vecinul iti iese in cale cu o galeata goala, si te intrebi toata ziua ca oare ce a insemnat asta, poate convins fiind ca e de rau. Vezi o pisica neagra, la fel. Visezi un mort, la fel. Vezi un curcubeu afara, la fel. Stau si ma gandesc, oare se vor trezi odata oamenii astia la realitate, sau suntem o cauza pierduta? E mai mult decat penibil.

| Clorox a răspuns:

Nimic. Sunt doar vise, stiintific vorbind! Dar daca o iei pe parte religiei, trebuie sa dai de pomana, atat, nu conteaza ca ai vazut-o de partea reawinking
Daca am fost de folos nu uita sa-mi dai o funda si poate un vot happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Inseamna ca este suparata pe tine.
Ai avut vreo legatura cu moartea ei?
Ti-ai insusit ceva care i-a apartinut?
Ai vorbit-o de rau dupa ce s-a dus dincolo?

| Mih_Melania_1989 explică (pentru TrăieşteClipa):

A fost sambata mortilor..sarbatoarea aceia iar eu nu cred in sarbatori si nu i am impartit in ziua respectiva plus ca am si facut treaba si in noaptea aia am visat asa.

| VelaJohnny a răspuns:

Ca trebuie sa lasi deoparte filmele horror sau lucrurile care au legatura cu asta, spre a nu-ti mai alimenta imaginatia, ca sa mai visezi chestii de genul. Altceva ce poate insemna? Cum poti avea incredere in interpretarile date viselor? Banuiesc ca esti crestina, sa stii ca Biblia nu incurajeaza astfel de practici, dimpotriva, le comdamna, ma refer la interpretarea viselor.

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca iti pui astfel de intrebari inseamna ca e momentul sa vizitezi un psihiatru

| Green66 a răspuns:

Înseamna ca marfa a fost foarte bună don't tell anyone