| Andreea_Mara_1905 a întrebat:

Ce inseamna daca eu acum un an la colectiv am plans pentru cineva acolo si dupa mam asezat pe o banca si cu coada ochiului am vazut o umbra care arata ca o fata cu aripi ce ar insemna?

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu înseamnă nimic. Uneori subconștientul te poate face sa crezi ca e ceva, dar nu e.

| Holiday a răspuns:

Inseamna ca doar ti s-a parut. Nimic altceva.

| Zabbyel a răspuns:

Persoana pentru care ai plans, poate a devenit inger. greu de crezut, dar nu si imposibil. si'a venit in vizita, la tine... sa te anunte, sa-ti de-a un semn ca`i bine love struck

| Riker a răspuns:

Mergi la psiholog.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Riker):

Doar asta pot zice ateii...

| kratos1234 a răspuns:

Bunicul meu pe patul de moarte, zile intregi (poate saptamini, nu chiar imi aduc aminte ca a fost in anul 2009)!
Vedea o fetita cu ochii albastri, spunea ca e frumoasa si sta linga el!
Odata statea pe pat si brusc s-a intors cu privirea si a spus > ati vazut cum a intrat pe usa? ( dar acolo era perete )!
Asta nu este nimic de mirare, oamenii vad lumea spirituala in clipa mortii!
Numai ca acea fetita nu se stie daca a fost un inger a Lui Dumnezeu pentru ca scrie clar > satana se preface intr-un inger de lumina < Te poate insela in ultima clipa!
Sa ne pocaim pana cand nu este prea tarziu!

| Daniel9988 a răspuns (pentru kratos1234):

Bunica mea din partea tatalui, Dumnezeu s-o odihneasca in pace, a stat tot asa vreo 3 saptamani. Spunea ca vede un porumbel alb cu o naframa in cioc stand la fereastra.Fix in noaptea cand se implineau 40 zile de la moartea ei, am visat-o.Se facea ca am insotit-o pe un drum pavat cu marmura pana intr-un punct de care nu mai puteam trece.In tot acel timp langa ea a stat porumbelul alb despre care am precizat.Iar la capatul drumului, unde nu reuseam eu sa trec mai departe, mi-am vazut toti prietenii si toate rudele care au murit.Si m-am trezit.Intamplarea asta a fost interesanta.
Si inca ceva, care nu are legatura cu subiectul, dar mi-a dat de gandit.Intr-o noapte de toamna tarzie am visat cum un bun prieten din liceu, aflat la volanul masinii sale, se izbeste cu viteza intr-un stalp si moare.A 2-a zi, cand l-am sunat sa ii spun ce vis am avut despre el, mi-a zis ca tocmai cu o zi in urma era sa pateasca asa ceva insa s-a redresat in ultimul moment.

Viata este ceva de neinteles.Am invatat asta!

| kratos1234 a răspuns (pentru Daniel9988):

Dumnezeu la pazit, noi nu intelegem unele lucruri, noroc nu exista, Dumnezeu te scapa!

| Neverrrrrr a răspuns (pentru kratos1234):

Oamenii nu vad lumea spirituala cand sunt muribunzi ci vad niste halucinatii produse de niste hormoni secretati de creier, anestezice cum ar fi ketamina sau reactii rezultate din cauza deficientei de sange si oxigen in creier.De exemplu daca stimulezi locus coeruleus o regiune din creier care produce noradrenalina poti, hormon produs in exces din cauza unei traume, poti avea astfel de trairi.
Plus ca stopul cardiac declanseaza o stare de hiperconstienta in creier care te face sa crezi ca experientele traite sunt mai reale ca realitatea.
De exemplu senzatia de parasire a corpului, cand toti credinciosii cred ca se intalta la cer poate fi obtinuta artificial prin prin stimularea juncţiunii drepte temporoparietale din creier.Sau injecteaza-ti niste ketamina, sa afli ce poti vedea, dar asta nu inseamna ca esti pe moarte daca vezi asemenea halucinatii.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Daniel9988):

Oamenii nu vad lumea spirituala cand sunt muribunzi ci vad niste halucinatii produse de niste hormoni secretati de creier, anestezice cum ar fi ketamina sau reactii rezultate din cauza deficientei de sange si oxigen in creier.De exemplu daca stimulezi locus coeruleus o regiune din creier care produce noradrenalina poti, hormon produs in exces din cauza unei traume, poti avea astfel de trairi.
Plus ca stopul cardiac declanseaza o stare de hiperconstienta in creier care te face sa crezi ca experientele traite sunt mai reale ca realitatea.
De exemplu senzatia de parasire a corpului, cand toti credinciosii cred ca se intalta la cer poate fi obtinuta artificial prin prin stimularea juncţiunii drepte temporoparietale din creier.Sau injecteaza-ti niste ketamina, sa afli ce poti vedea, dar asta nu inseamna ca esti pe moarte daca vezi asemenea halucinatii.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Halucinatii...spune-le cum vrei.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Daniel9988):

Nu pot sa le spun cum vreau pentru ca fix asa se numesc, sau vrei sa le spun tulburari psihice care constau în perceperea unui obiect sau a unui fenomen fără ca acesta să existe în realitate?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Esti ateu?

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Daniel9988):

Si chiar daca nu as fi, de ce nu as cataloga acele experiente ca niste halucinatii daca este logic ce se intampla si de ce se intampla?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Andreea_Mara_1905):

Nu [pe tine te-am intrbt