| Serban_Mihaela_1989 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca vorbesti cu un sfant,pe care il vezi intr-o icoana in biserica? In vis mi.a si demonstrat ca exista( adica prietenului,el nu credea),eu deja credeam, deoarece vorbeam cu sfantul.
Apoi intr-o alta icoana cu Feciara Maria si Iisus, cei mentionati vorbeau si am putut sa-i aud sa-i vad.

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Înseamnă că te-ai gândit la ea și de aceea ai visat-o. Dar o însemnătate aparte nu are. Conform Bibliei, visele apar din mulțimea gândurilor. Eclesiastul 5:3

| xerxes1 a răspuns:

In vis totul este posibil.
Cand o sa-i vezi si in realitate ar fi bine sa consulti un psiholog.
Cauta pe google:
"Delir mistic"

Saul din Tars a suferit de asa ceva si a inventat o noua religie.
Iar Maria a fost fecioara o singura data inainte de primul copil.
Cand Maria a fugit de Irod, era gravida cu Iacob fratele lui Iisus, dar asta este alta poveste. Iisus avea doi ani atunci.

| SG1995 a răspuns (pentru xerxes1):

Păi conform istoriciilor Irod era mor în anul 2 când se presupune că ar fi avut loc fuga în Egipt.

| xerxes1 a răspuns (pentru SG1995):

Istoricii inca nu s-au pus de acord nici macar cu anul nasterii lui Iisus.
Irod cel mai probabil a murit in anul 4ac cand Iisus avea 3 ani iar fratele sau Iacov un an.

| SG1995 a răspuns (pentru xerxes1):

Ciudat, majoritatea sunt de acord că anul nașteri ar aproximat anul 4, cel mai de vreme anul 6.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru SG1995):

Nu m-am documentat in privinta asta, dar nu era vorba ca anul nasterii lui Iisus era 0? Din ce am auzit (de la profesori de religie sau preoti) anii "biblici" ar fi inceput de la nasterea lui Iisus.

| SG1995 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu, anul nu e anul nașteri lui Iisus, ci anul 4, dacă ne luăm după indicațiile Bibliei, de fapt raportându-ne la Bibliei, aproximarea anului în care s-a născut Iisus variază de versiunea Biblică, deoarece Matei dă alte detalii istorice pe care Luca nu le dă, și viceversa, de asta anul nașteri lui Iisus e unul controversat, cert e că nu anul 0 a fost anul nașteri sale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine era cand tpu.ro ascundea postarile utilizatorilor ignorati!
Acum, vrei nu vrei, ti se afiseaza postarile imunde ale unor jigodii needucate ca @xerxes1 care, probabil, o injura pe ma-sa la fel cum o injura si pe Maica Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Serban_Mihaela_1989, e mai bine sa nu crezi in vise, deoarece ele pot fi inselatoare. Diavolul poate aparea in vis si in chip de sfinti sau de inger de lumina, cum spune Sfantul Apostol Pavel in II Corinteni 11:14.
Parintele Cleopa Ilie dadea Canon, celor care credeau in vise, 3 ani oprire de la Sfanta Impartasanie. Tot acelasi mare duhovnic a scris o carte "Despre vise si vedenii", in care ne invata sa nu credem in aratarile din vise si nici in vedenii.
Un parinte imbunatatit caruia i s-a arat diavolul in chip de Hristos, a spus ca el nu vrea sa-L vada pe Hristos in lumea asta. Vezi, dar, cum si parintii se feresc de vedenii inselatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că lui romanio1 nu-i place când lumea nu mai este spălată pe creier cu religia creștină și-i urăște pe cei care nu sunt creștini. Poate că de asta m-a trecut de ceva timp la "Utilizatori ignorați". Atunci el este Ignorant că nu suportă adevărul, ce să-i faci.

Este doar un vis. Creștinii sunt acaparați atât în mod conștient cât și subconștient de religia creștină, astfel că este normal ca subconștientul să aibă astfel de "gânduri" (mă refer la vise). În realitate, aceste vise nu au nicio semnificație.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

,,Până în înger luminos se poate face diavolul "