| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce inseamna mai exact "sa mori in chinuri mari"? E atunci cand esti paralizat si bolnav asteptand ziua in care sa te stingi din cauza bolii care te chinuie sau e atunci cand mori singur?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Mai rau este cand simti ca ti-a venit vremea si nu mai ai nici o speranta la Dumnezeu privind la trecutul tau.

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

E atunci cand durerile fizice sau (si) psihice ajung la limita suportabilului.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

E atunci când ești despărțit de Dumnezeu.

| Andra9pk a răspuns:

Dureri insuportabile?
Poate un om care arde, un om batut pana la moarte sau cu...cancer cu metastaze in ultima faza( nici morfina aia nu te mai ajuta ) laughing ei mor in chinuri.

| danut a răspuns (pentru Andra9pk):

Ei, na, stai sa vezi cum moare unul care a mancat carne de porc cu trichineloza cand ajung larvele in maduva din coloana vertebrala sau creier cum fac. Aporopos, nu exista tratament si mai toti porci au trichineloza.

| RAY a răspuns (pentru Andra9pk):

Ce este de ras?

| Andra9pk a răspuns (pentru danut):

Am dat un exemplu. Or fi altele si mai rele de atat.

| danut a răspuns (pentru Andra9pk):

Mai rau este cand simti ca ti-a venit vremea si nu mai ai nici o speranta la Dumnezeu privind la trecutul tau.