| Kron5tadt a întrebat:

Ce inseamna, pana la urma, viata de apoi?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns:

Promisiunea făcută unor... unii de către... altii cum ca dupa deces mai exista ceva.
Dar o promisiune fara acoperire.

| unvecin a răspuns:

Viața trăită de oamenii mântuiți pe Noul Pământ după ce universul a fost curățit de păcat.

| Jay1 a răspuns:

Nu există viață după moarte!
E doar o iluzie viaţa?

| Saiko10 a răspuns:

Viata asta este un test pentru adevarata viata.
Daca te intereseaza atat de mult acest subiect citeste Biblia daca nu ai una poti cauta Biblia online.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Décès, lat decessus] 1 Încetare a vieții Si: moarte. 2 (Îs) Act (sau certificat) de ~ Act oficial prin care medicul legist constată decesul (1) și cauza acestuia. 3 (Îas) Document oficial redactat de Oficiul stării civile, prin care se înregistrează decesul (1).

| Drc_Onutza_1994 a răspuns:

Viata de apoi adica viata dupa deces. Pana la urma, intr-un final