| PinkPanter a întrebat:

Ce inseamna pentru tine invierea lui hristos?

Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Sansa de a sta la dreapta Domnului, ii multumesc lui Iisus pentru durerile sale, care desi nu trebuiau, aceasta este religia adevarata, iubire.

20 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Inseamna ca si eu voi invia. Noi eram morti in greselile noastre, dar acum traim pentru ca El traieste in noi.

| Esperança a răspuns:

Pentru mine inseamna biruinta, viata, iertare si o nadejde fara sfarsit!

| Zenicide a răspuns:

Absolut nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

In primul rand faptul ca a murit inseamna ca acum am o speranta sigura cu privire la viata vesnica promisa pe pamant.Psalmi37:29,Matei5:5.Apoi invierea e o asigurare ca va fi o inviere in paradisul promis.ioan5:28,29

| robby212 a răspuns:

Ce? Omule, ce ai? Doamne, Dumnezeul meu si Hristosul meu, cum poti scoate asemenea tampenii despre Imparat?

| robby212 a răspuns:

Hristos a Inviat!

Mantuirea noastra, deschiderea Portilor Raiului! Invierea noastra, din moartea pacatelor! Am fost ispititi si biruiti de blestematul Diavol, dar Hristosul cel Viu ne-a inviat! Slava Lui! Inseamna pentru mine cea mai mare sarbatoare, o minune nemaivazuta.Acum El traieste in noi, daca il primim in suflet...Slava Lui Hristos cel Inviat!
Din noi, respect EmaS, esti o persoana cu totul speciala.

| RAY a răspuns:

Ca si asa zisa inviere a lui horus exact la fel, poti dovedi clar ca isus a inviat sau vreun om a inviat vreodata din morti in toata istoria omeniri?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Confirmarea că Dumnezeu este capabil să învie o persoană decedată. (1 Corinteni 15:12-19)

| Maxim96 a răspuns:

Rascumpararea pacatelor, dezlegarea din robia diavolului si daruirea unei a 2 sansa pentru viata vesnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic,doar un mit.

| VOLVO4LIFE a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da, sigur.Nu are cum sa fie mit.

Răspuns utilizator avertizat
| pastru009 a răspuns:

Inseamna sacrificarea trupului si sangelui sau.Prin Inviere ni se aduce aminte cum a inviat de demult demonstrand ca este Hristos si vindecand anumiti oameni de boli.

| AwaZoh98 a răspuns:

Mantuirea noastra!winking

| andreiush25 a răspuns:

Vacanta.

| Calininio a răspuns:

Cea mai mare scamatorie a umanitatii.

| Krokodil a răspuns:

Nimic.

| Buresbista1 a răspuns:

Nimic,in cel mai bun caz am ocazia sa rad de unii oameni care au iluzii si ei cica sunt maturi si destepti