| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce inseamna pentru voi, crestinilor "Pribeag si fugar"? Si lui Dumnezeu ii pare rau, se razgandeste, etc? Dumnezeu e atotputernic? Si ce au mancat animalele dupa ce au iesit din arca? De ce i-a pus Dumnezeu semn lui Cain? Ca sa ce? Si de ce au fost distruse Sodoma si Gomora? Se jura Dumnezeu?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru mine ca... crestin, nu inseamna nimic acel termen. Nu imi bat capul cu asa ceva big grin

Răspuns utilizator avertizat
| NoisyLight a răspuns:

Unde scrie în Biblie că au fost animale pe arcă?

Răspuns utilizator avertizat
| NoisyLight a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci, nu ai argumente. Puteam să pariez pe chestia asta.

Răspuns utilizator avertizat
| NoisyLight a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Geneza este amplă. Spune exact unde, ce capitol, care verset. Altfel, vorbești doar să te afli în treabă. Și din câte observ, vorbești cam mult.

Răspuns utilizator avertizat
| NoisyLight a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am decât demonstrat deja. Deci, ești total pe lângă subiect. Te las cu basmele tale.

Răspuns utilizator avertizat
| HushMarmuz a răspuns:

Nu sunt crestin adevarat deoarece nu cred total in Dumnezeu, nu ma pricep la chestiile astea dar pot sa te ajut cu intrebarea despre Cain. Din cate stiu semnul acela a fost pus ca si un blestem de Dumnezeu deoarece Cain a fos primul ucigas din lume. Semnul ii permite acestuia sa nu moara niciodata. Stiu ca nu pare ceva rau ci mai degraba ceva super insa se considera ca daca un om traieste la nesfarsit acesta nu va mai suporta durerea de a pierde ceva ce este trecator si asta il va chinui mai tare decat orice altceva.

Răspuns utilizator avertizat