| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce inseamna "sa ai copii din flori"? E din cauza ca femeia aceea e cu+rva sau pentru ca e ea proasta?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iar barbatul e sfant?

| CinevaAnonimă a răspuns:

Copii din flori pot avea și bărbatul, și femeia. Înseamnă că sunt concepuți din adulter. Cel puțin așa știu eu.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CinevaAnonimă):

Sti care sunt urmariile adulterului?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Păi... În multe cazuri persoana căsătorită divorțează. Copiii concepuți din adulter riscă să crească fără de tatăl lor biologic. Dacă femeia locuiește la sat, riscă să fie foarte bârfită. În urma spovedaniei, părinții copilului vor fi opriți de la Sfânta Împărtășanie pentru un timp. Acel copil va vedea un exemplu greșit de familie. Desigur, sunt contra avortului. Indiferent dacă e conceput în cadrul căsătoriei sau nu, copilul merită să se nască.
Urmări sunt multe și diferite de la caz la caz.