| SchizofrenicPsihedelic19 a întrebat:

Ce inseamna sa ai Credinta intreaga? Cand religii te-ndeamna sa-neci spiritu-n teama.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Sa ai o credinta puternica, care se bazeaza pe dovezi nu pe frica. Teama de Dumnezeu in Biblie se refera la dorinta de a nu-i displacea, nu frica de pedeapsa.

| J0B0MAT a răspuns:

Sa crezi fara sa cerectezi, sa te indoiesti de ceva.

| 熊Panda熊 a răspuns (pentru J0B0MAT):

"Cercetati scripturile " - vezi, poti sa cercetezi, si tot la concluzia asta ajungi, ca Dumnezeu exista! happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Ma refeream la altfel de cercetari.

| 熊Panda熊 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Adica?

| J0B0MAT a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Tu te-ai referit la a cerceta in sensul de a studia.Vezi si in dex sensurile cuvantului a cerceta.Eu m-am referir la cercetarile stiintifice, istorice si compararea acestora cu ceea ce scrie in scripturi.Scripturile nu te indeamna sa contrazici ceva din ce scrie acolo in urma unor cercetari, te indeamna sa studiezi si sa iei de bun tot ce scrie acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insamna sa o ai, pe cea adevarata, care nu frica-aduce ci libertate. Iata; a lumii libertate, robie e ...la patimi, iar robia credintei e pura libertate.