| Inferno a întrebat:

Ce inseamna sa fi sfant?

11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Destinul tau divin incepe in punctul in care L-ai primit pe Isus ca Domn al vietii tale.Acesta este momentul in care esti asezat pe calea lui Dumnezeu de slava si de victorie, pe care ti-a pregatit- mai dinainte de intemeierea lumi.

| n0matterman a răspuns:

Sa fi pe placul Bisericii.

| shadovv a răspuns:

Nu stiu daca se poate raspunde prin vreo definitie ci prin exemple. Citeste cate ceva din Limonariu sau Pateric daca te intereseaza exemple de sfintenie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Religia este creata de oameni si se pare ca aceasta moda inca mai traieste si in zilele noastre.In concluzie, a fi sfant inseamna a fi la moda impreuna cu prostimea majoritara

| shadovv a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Atunci sa fi prost e cel mai bun lucru pe care il poti face pe pamant.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru shadovv):

Hmmm.branza

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sa te abati de la pacat.Sa faci voia lui Dumnezeu.

| Dorugar a răspuns:

Sfant inseamna sa fi MORT!

| Genessis a răspuns:

A fi sfant inseamna sa nu ai niciun pacat, sa fii de-a dreptul pe placul lui Dumnezeu.Dar din pacate nu exista asa ceva in lumea noastra.Perfect si sfant nu este decat Dumnezeu.Noi suntem doar niste pacatosi.

| Electrik22 a răspuns:

Sa te auto-torturezi si sa ii lasi si pe altii sa o faca. Apoi sa pretinzi ca ii iubesti si ca faci asta in numele lui Dzo

| Neuronu a răspuns:

Sa suferi o viata intrega...Mai degraba intreaba-l pe Emil Cioran happy