| CinevaAnonimă a întrebat:

Ce intelegeti prin urmatoarea afirmatie:
,, Virginitatea mi-am pastrat-o, dar nu si fecioria"?
Pun la aceasta categorie deoarece vreau sa inteleg ce spune religia despre asta.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil (nu sunt sigur) cand a vorbit de virginitate s-a referit la cea fizica dar la feciorie s-a referit la faptul ca a fost cu cineva. adica a fost cu cineva dar n-a facut dragoste cu acea persoana. Nu inteleg. In DEX viriginitatea este sinonima cu fecioria.

| danay72 a răspuns:

Biblia incurajeaza castitatea. Dumnezeu uraste imoralitatea. Efeseni5:3,4,Filipeni4:8

| SG1995 a răspuns:

Păi fecioria în acest caz are sens de inocență, conform autorului nu contează dacă nu ai făcut sex, dacă ai avut fantezi sexuale, sau te-ai auto-satifăcut.

| WaterDrop a răspuns:

A nascut prin har divin la fel ca si Fecioara Maria, neatinsa de vreun barbat si care "probabil" nu s-a autosatisfacut niciodata.

De asta nu e bine sa incerci sa intelegi religia, este confuza ca si femeia.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru WaterDrop):

Si daca nu intelegi ceva inseamna ca trebuie sa crezi orbeste?

| WaterDrop a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Las impresia asta? Imi cer scuze daca asta am facut.Nu cred in nimic din aceasta categorie, doar incercam sa-i dau un raspuns omului. daca imi permiti happy

| Florin9Florin9 a răspuns:

Probabil se referă că nu a făcut s*x cu nimeni dar s-a m@sturbat...

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Fecioara Maria este inca virgina dupa contactul cu porumbelul?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Neverrrrrr):