| ЖAngelOfLoveЖ a întrebat:

Ce intrebare i-ai pune lui Dumnezeu? (parca a mai fost o intrebare de genul, dar nu cu raspunsuri prea multe), asa ca cea mai funny sau cea care m-ar inspira si pe mine, primeste o funda + vot ^^.

Răspuns Câştigător
| merryden a răspuns:

In primul rand o sa Il intreb cum de m-a iubit atat de mult incat a dat pe singurul Sau Fiu la moarte ca sa plateasca pretul pentru pacatele mele?
Apoi cum de eu o pacatoasa ma aflu printre sfintii Lui?

27 răspunsuri:
| GutuvanMorgan a răspuns:

L-as intreba pe dumnezeu daca nu cumva e tampit, ucigand toti primii nascuti ai egiptenilor, vezi exodul a zecea plaga.Si mai sunt mii de astfel de intrebari.

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru merryden):

Dumnezeu e un smecher pervers. Si-a dat singurul fiu pentru toti, chipurile, dar s-a razgandit si l-a inviat dupa trei zile. pai asa il mai poate da inca de vreo cateva milioane de ori, ca iarasi ii da "ressurect" la fii-su.Fix pix dumnezo' asta

| EmaS a răspuns (pentru GutuvanMorgan):

Nu Dumnezeu se face vinovat de moartea intailor nascuti ci Faraon care si-a impietrit inima si nu a ascultat de Porunca lui Dumnezeu.

| EmaS a răspuns (pentru GutuvanMorgan):

Nu cred ca tu ai fi renuntat la pozitia pe care o avea Domnul Isus in cer sa te intrupezi in om sa fii batjocorit, chinuit si apoi crucificat, chiar daca ai stii ca vei invia a treia zi!

| Kalla a răspuns:

L-as intreba de ce e asa de bun cu toti.Dece nu inchide gurile prostilor care vorbesc aiurea.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru EmaS):

Isus e zeu, cum eu sunt fecioara maria

| Kalla a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Tu esti Mario cel Virgin.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Tu sigur esti un prost, nu Fecioara Maria! Nu te mai baga! Nu sti nimic despre Iisus asa cum stie Ema si cu mine! Asa ca shut up ***!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Da ce sa infuriat lumea, crestini si dragostea ziceati parca?

| Musique a răspuns:

"De ce nu suntem egali?"

| BlackSulphur a răspuns (pentru merryden):

Deci dumnezeu si-a dat singurul fiu... Dar dumnezeu este isus, tatal si duhul sfant, toate in acelasi timp. Si, apoi isus a invitat, nu a disparut, deci in concluzie nu s-a sacrificat!
A, s-a intrupat si a murit? Ei bine, este un f**king zeu! Sigur nu-l doare pe el ca a murit. Mai ales daca a inviat dupa. Eu cred ca sacrificiu mai mare au facut cei care s-au opus crestinilor in perioada inchizitiei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Faraon si-a impietrit inima?
Cap 7 Exod
1. Domnul a zis lui Moise: „Iată că te fac Dumnezeu pentru Faraon; şi fratele tău Aaron va fi proorocul tău.
2. Tu vei spune tot ce-ţi voi porunci Eu, iar fratele tău Aaron va vorbi lui Faraon, ca să lase pe copiii lui Israel să plece din ţara lui.
3. Eu voi împietri inima lui Faraon, şi Îmi voi înmulţi semnele şi minunile în ţara Egiptului.
Dumnezeu i-a impietrit inima doar ca sa aiba de cine sa isi bata joc.
Dupa care spune ca de fiecare data faraon isi impietreste inima, cred ca din cauza lui Dumnezeu ca i-a impietrit o prima oara.
Capitolul 10
1. Domnul a zis lui Moise: „Du-te la Faraon, căci i-am împietrit inima lui şi a slujitorilor lui, ca să fac semnele Mele în mijlocul lor,
2. şi ca să istoriseşti fiului tău şi fiului fiului tău cum M-am purtat cu Egiptenii, şi ce semne am făcut în mijlocul lor. Şi veţi cunoaşte că Eu sunt Domnul."
Si hihihi dupa ce i-a macelarit in toate felurile EU SUNT DOMNUL. SLUJITI MA ca altfel va fac si voua la fel.
Capitolul 14
1. Domnul a vorbit lui Moise, şi a zis:
2. „Spune copiilor lui Israel să se întoarcă, şi să tăbărască înaintea Pihahirotului, între Migdol şi mare, faţă în faţă cu Baal-Ţefon: în dreptul locului acestuia să tăbărâţi, lângă mare.
3. Faraon va zice despre copiii lui Israel:, S-au rătăcit prin ţară; îi închide pustia.’
4. Eu voi împietri inima lui Faraon, şi-i va urmări; dar Faraon şi toată oastea lui vor face să se arate slava Mea, şi Egiptenii vor şti că Eu sunt Domnul."
Iar Dumnezeu ii impietreste inima. Bun tare Dumnezeu asta. laughing

| Lizzu a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

"Tu sigur esti un prost, nu Fecioara Maria! Nu te mai baga! Nu sti nimic despre Iisus asa cum stie Ema si cu mine!"
-- asa va invata religia si biblia? sa jigniti gratis si sa va considerati superiori fata de cei diferiti? nici macar nu incercati sa intelegeti oamenii,semenii vostri si modurile diferite in care ei gandesc. Aveti ce invata de la ceilalti,sa stiti.

--Cine nu e de acord cu voi ii spuneti sa taca? frumos din partea voastra,ce sa zic.
I-ai dat Emei funda pentru ca te simti in acelasi grup cu ea si cu crestinii tai.
Va considerati superiori si va separati de "pacatosi" cum ii numiti voi,dar tocmai asta e,nu trebuie sa va separati, amestecati-va cu ei cum a facut Iisusul vostru si incercati sa-i faceti sa inteleaga punctul vostru de vedere printr-un mod pacifist, calm, plin de intelegere si toleranta fata de semeni, oricum ar fi ei, asa cum a facut el si nu cu cuvinte urate cum folositi mai mereu.

Numai de exemplu nu-l luati pe Iisusul in care credeti...
Revizuiti-va comportamentul de fiinte "superioare" asa cum va credeti. Fiintele superioare inteleg ca a jigni e inutil.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Acum am putut sa iti raspund abia. Te-am injurat si acum regret, pentru ca, m-am saturat ca voi ateii sa va bagati asa pur si simplu in oala cu lapte, cand noi punem niste intrebari serioase. Aici, nu era una serioasa, dar totusi, m-am saturat sa ne injurati divinitatea. Bun. Daca voi nu credeti este okei pentru voi. Daca cum a spus Liz29, ca trebuie sa invatam unii de la altii este okei, dar nu trebuie sa ajungeti voi sa ne criticati! Ca nici noi nu v-am critica daca ar exita pace intre noi si voi pur si simplu si ati lua parte omeneste intr-o discutie cum a fost aici! Imi retrag cuvintele, ca doar eram nervoasa de atata egoism din partea voastra. De acum tu si cei care sunt de partea ta, v-as ruga respectuos sa ne respectati si pe noi, asa cum va respectam si noi pe voi! Noi ne straduim sa nu ne legam de voi, deci as dori sa fie pace si liniste in aceasta categorie!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Sa stii ca ma descurc foarte bine la injurat, am vrut doar sa va arat cat de falsi sunteti,
Have a nice day!

| bLackArt11 a răspuns (pentru Kalla):

Aha si tu esti Kalla dintii de asfalt

| Kalla a răspuns (pentru bLackArt11):

Ma confunzi cu maica-ta.

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru EmaS):

Papusa, lasa-ma sa-ti explic, daca stiu ca am "spate" renunt de un infinit de ori la ce am, cand stiu ca primesc inapoi ce-am avut, fara sa pierd nimic.Gandeste te rog. |NU e greu, trebuie doar sa ai curaj.

| Chuchk a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

rolling on the floor acum te lauzi ca sti totul despre dumnezo rolling on the floor (alt pacat) mai si injuri devil

Hai ca iti spun eu pe fata.
1.Biserica este doar o fatada pentru cei care manipula cretini ca voi care va credeti mici zei al lui dumnezeu atotstiutori.
2.Doar in cazul in care nu ai avea creier ai crede ca un zeu conduce universul happy (fara suparare).
3.Voi va bazati pe niste lucruri scrise de mii de ani.(daca eram eu in locul aluia care scria "sfintele scripturi" puneam cateva reguli ajungeti in biserica si va bagati unuia altuia degetul in c*r si il puneti in gura.

4.Lumea asta in loc sa se destepte cade singura la vale din cauza unor cretinii fara minte care cred intr-o divinitate imaginara.

P.S:Nu merita sa scriu corect gramatical unor cretini.

| RAY a răspuns:

Daca tia taiat barba si daca nu s-a blocat masina de taiat par?

| RAY a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Ce sti ma din propia biblie, ea zi-mi cati profeti apar in vt?

| єχcєєℓ a răspuns:

"Doamne de ce nimeni nu înțelege muzica adevărată?"

| LikeARollingStone a răspuns:

"De ce sunt atati de multi atei pe lumea asta?" happy

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru LikeARollingStone):

Foarte buna intrebare! laughing Ar fi si asta una dintre cele mai multe pe care I le-as pune laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-s zice: Tu chiar existi?

| HaDeS20 a răspuns:

L-as intreba: " No ma ****, mere o bere? "

| merryden a răspuns:

L-as intreba pe Dumnezeu de ce mi-a luat copilul, de nici 4 ani, fara sa fie bolnav, intr-un accident stupid?