| mephistto a întrebat:

Ce iti trebuie ca sa faci un contract cu Demonii? Dau Funda! Sau cu Satan\Lucifer?

Răspuns Câştigător
| DannyGeo a răspuns:

Pentru toti cei care cred in Dumnezeu(ca si mine de fel), stiti ca exista si cel rau. Daca Dumezeu are ingeri, atunci cel rau are demoni si alte entitati.
Revenind la intrebarea ta. Sa faci un contract cu demonii este imposibil, in schimb poti sa vorbesti si sa le ceri ajutorul in diferite situatii. Pe cel rau/satan nu trebuie sa il invoci. Daca inaintezi repede in invataturi sau iti dai un devotament 100%in ceea ce faci el o sa te contacteze si poti sa fi sub protectia lui ceia ce o sa-ti ofere cateva mari avantaje.
In privinta chemarii demonilor, trebuie sa practici un anumit ritual. Link-ul : http://satanismul.blogspot.be/2010/11/cum-sa-evoci-demoni.html?m=1
Aici ai mai multe detalii.
Sper ca asta o sa te ajute. Iar pentru cei care inca nu stiu sau nu detin informatia corecta, satanismul nu inseamnan venerarea lui satan ci a propriei persoane.

Satan, dupa cate am citit, la unele persoane le oferea in 7ani tot ce isi doreau(bani, femei, droguri) la cei care convingeau 7persoane sa isi vanda sufletul. Dar dupa 7ani persoana care facea respectivul pact se va duce in iad cu satan(nu sunt foarte sigur daca se ducea in iad, dar era un lucru asemanator...). Acest lucru este un mic bonus;)

27 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oricum,intreaga lume e condusa de Satan. 1Ioan5:19.Deuteronom18:10-12.Dar sa ai un contact direct cu demonii este periculos.

Răspuns utilizator avertizat
| NemNUZ a răspuns:

Trebuie sa iti vinzi sufletul, in schimb vei primi poate bani, sex sau putere ( sau toate trei) dar asta nu include si fericirea. Satan poate sa iti ofere cele trei mentionate mai sus dar asta nu inseamna ca vei fi fericit, deoarece Satan nu vrea ca tu sa fi fericit. Daca vrei sa faci,, contract,, cu demonii tu trebuie sa respecti acel pact, dar nu vad de ce demonii trebuie sa il respecte, in schimb ce le poti face tu daca nu il respecta? Poate este cea mai mare prostie pe care o poate face un om, dupa sinucidere ( la care cred se va ajunge daca faci pact cu diavolul, deoarece e cea mai sigura cale spre iad)

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru NemNUZ):

In sfarsit un om care gandeste

| NemNUZ a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Mersiiwinking

| sublime89 a răspuns:

Iti trebuie o credinta oarba in ceva inexistent.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Fii atent. Vrei o intelegere avantajoasa? Vrei numai benefici? Hai sa semnezi cu mine. Primesti tot ce vrei in schimbul unei mici semnaturi. Inca un detaliu minor. Sa iei cu tine actele de la tot ce detii plus toate obiectele de valoare! Nu o sa mai ai nevoie de ele din moment ce o sa primesti absolut tot ce vrei! Trebuie sa renunti la lucrurile vechi pentru a primi altele noi. Cel mai important este ca iti poti pastra sufletul! Nu gasesti mai avantajos. Toti doritorii sunt asteptati!winking

| Miauti a răspuns:

In functie de demon. Unii dintre ei pot sa ti ceara jerfa obiecte altii suflete... Cauta o carte de demonologie.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Sa iti vinzi sufletul...

| milan9 a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

E o gluma proasta... Iar unii sunt suficient de naivi incat sa intre sub influenta malefica a raului, poate pentru o intreaga viata sad

Este posibil ca omul să se încrânceneze pe o poziţie a răului? Omul, ar putea el păstra în mod continuu calea "îndepărtării"?

Dacă vedem exemplul "duhurilor răutăţii" care nu intenţionează să se întoarcă din calea lor rea… înţelegem că din păcate este posibilă şi omului această experienţă a "încleştării" în ură faţă de semeni, faţă de Creatorul său…
În primul rand, Dumnezeu respectă continuu libertatea omului.

O veste bună (şi de ce n-ar fi aşa) este aceea că noi suntem arhitecţii propriului nostru destin, ai propriei noastre fericiri sau, nefericiri…

Dacă Dumnezeu este văzut ca "Sursă" a existenţei noastre, "Dăruitorul" vieţii, iar viaţa noastră ca "dar" ar fi văzută doar ca o temporară "lumânare" aprinsă, există tentaţia pentru unii oameni să se folosească de libertate pentru a fi total "independenţi", pentru a se separa de Creator, de un "Părinte ceresc"...

Ori, dacă Dumnezeu nu este acceptat a fi prea "impunător" şi "justiţiar", nu este acceptat ca El să penalizeze folosirea greşită a libertăţii de către om, de ce ar pretinde cineva că El ar trebui obligat să "aducă înapoi" în zona de siguranţă şi de fericire (apropierea de "Sursă") pe cel care singur a optat, arogant şi sigur pe el, pentru "debranşare", pentru îndepărtare, şi pentru ignoranţă faţă de El? sad

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru milan9):

Nu e nicio gluma proasta, depinde ceea ce alegi tu sa crezi. Asculta marturii ale unor oameni care au facut asta si acum sunt la puscarie. Stii vorba aia "nu vedem padurea din cauza copacilor". Eu am fost o razvratita impotriva lui Dumnezeu pana cand m-am convins pe pielea mea ca exista... O seara frumoasa iti doresc

| BlackSulphur a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Tare's curios cum.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru BlackSulphur):

Prin diferite ritualuri

| BlackSulphur a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Deci... Prin diferite ritualuri (pagane, ma gandesc) ai ajuns la Dumnezeu?

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru BlackSulphur):

Nu ma intelege gresit laughing... Nu am facut si nici nu mi-am propus vreodata sa fac asemenea ritualuri. Daca ai vreo curiozitate legata de ceea ce am spus, scrie-mi in privat

| mephistto explică (pentru AnnaaaMaria):

Da Stii cum se face?

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru mephistto):

Cauta si tu pe internet... eu nu sunt curioasa de asa ceva. Vazusem pe internet un caz al unui baiat care a facut asta si ca sa aduca jertfa celui caruia si-a vandut sufletul, si-a omorat parintii si alta parte din familie. Ai grija la ceea ce faci. Dumnezeu sa iti dea minte

| Ben00 a răspuns:

Cu apostila?

| pet555 a răspuns:

Dupa parerea mea, ca sa faci contract cu demonii iti trebuie in primul rand prostie muulta. Restul nu stiu ce iti mai trebuie, poate iti raspund alti "buni" afaceristi. Nu ai de ce sa intri in tabara ce va fi invinsa. Orice ar parea, nu castigi nimic. Dar asta nu e ca si cum ai semna un contract, sa stii.

| Thunderstruck a răspuns (pentru pet555):

"tabara ce va fi invinsa". Penallaughing). Sunteti asa amuzanti toti, in biblie scrie ca d-zeu e omnipotent, daca vrea in secunda urmatoare face tot raul sa dispara, dar de ce ar face? il doare la basca de noi.

| pet555 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da. Pai si daca nu vrea? Problema? Pana la urma raul va fi invins si El are un motiv pentru care inca lasa raul in lume. Oamenii au fost de la inceput liberi sa aleaga raul sau binele, si au ales raul. Dar nu mai spun, ca tu nu crezi ce zic eu, eu nu cred ce zici tu, deci sa nu ne certam.

| Thunderstruck a răspuns (pentru pet555):

Sincer imi pare foarte rau ca exista oameni care gandesc asa. Sunteti daunatori omenirii si societatii. Omule, eu nu cred doar ce zici tu. Eu nu cred absolut nimic, eu aleg sa stiu, sa cunosc. Crede-ma ca as fi complet de-acord cu tine si chiar mi-as dori sa fiu daca mi-ai prezenta macar o dovada mica pentru spusele tale. Si eu pot spune ca sunt Dumnezeu si nu vreau sa opresc raul in lume. Voi realizati cat de penibili sunteti? SI eu cand eram mic le ziceam prietenilor ca am un super-erou acasa, dar nu vreau sa le arat lor nimic, asa ca de fiecare data cand voiau sa vina la mine gaseam cate o scuza. Asa faceti si voi, exact asa. Rusine, e penibil.

| pet555 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Pai eu unul nu ma simt rusinat.Complexitatea vietii arata dovada clara a existentei unui Dumnezeu. In schimb nu inteleg dovada faptului ca dintr-o data a aparut asa la intamplare un univers si de ce oamenii sunt atat de diferiti de alte specii. Stii asta: Nu stiu cazul tau, dar eu nu sunt nici maimuta evoluata, nici porc modificat.

| DannyGeo a răspuns:

M-am uitat putin pe intrebarile care le-ai mai pus. Cea cu profu de religie a fost tare rau laughing. Dar lasand gluma la o parte, si gandindu-ma putin mi-am dat seama ca tu ori vrei sa devii satanist/mason, etc. ori esti disperat dupa informatii, cum am fost eu la varsta ta. Sper ca realizezi ca orice ai face tot Dumnezeu este calea buna si sa nu faci vreo prostie. Nu ma face sa imi para rau ca ti-am dat anumite detalii. Iar despre toata treaba cu demonii si toate puterile lor, pai, ele chiar exista. Stiu sigur pentru ca am prieteni care sunt initiati destul de adanc in toate aceste ritualuri.
Si as avea si eu o mica intrebare... De ce vrei atatea informatii? De ce esti atat de disperat despre satan si ceea ce ar putea sa iti ofere?

| mephistto explică (pentru DannyGeo):

Ar putea sa mi ofere tot ce mi doresc happy

| blackwitchcraft a răspuns:

Cati 12 ani ai? Nu mai bine te duci sa inveti pentru orele de religie din clasa a 6-a?

| daniel200020212020 a răspuns:

Nu tu trebuie sa ii cauti ei vor veni la tine cand isi vor face prezenta chemarea
Tu doar fii sigura pe tine si gândește-te cat de pregătită esti sa faci asta
Dar totusi...
Tu realizezi ca o sa mori nu?
Sau ca o să-ți vinzi sufletul nu?
?