| unprietenaproape a întrebat:

Ce le va face Dumnezeu diavolilor si satanei pentru toata suferinta noastra?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Ii va da in compania ateilor carcotasi de pe TPU... Va fi care pe care. thinking Lasand gluma la o parte, NU Dumnezeu este Cel care va face ceva. Ei insisi au facut totul parasindu-l DEFINITIV si IREMEDIABIL... sad

| RAY a răspuns (pentru milan9):

Ai vrea tu dar vezi tu scrie in biblie ca credinta fara fapte egal moarte, asa ca o sa fim in iad cu toti

| milan9 a răspuns (pentru RAY):

Nu. M-ai inteles gresit. happy Nu vreau asa ceva... Doamne fereste...

| RAY a răspuns (pentru milan9):

E nu, asa a spus si hitler inainte de razboi evreilor

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu provoaca suferinta. Scrie si in Biblie.

| Superior a răspuns (pentru mentholinks):

Raul nu exista, raul este lipsa binelului pe care ni l-a dat Dumnezeu.

| mentholinks a răspuns (pentru Superior):

Inseamna ca nu - l cunosti pe Dumnezeu. El insusi recunoaste ca a facut rau evreilor si ca pedepseste pe oameni cu nenorociri.

| iurii75 a răspuns:

Apocalipsa spune ca partea lor e "lacul fe foc, adica moartea a doua".
Cu alte cuvinte - vor fi distrusi pentru totdeauna

| Mclaren12 a răspuns:

O sa-i trimita sa-ti faca fie sufletul supa ca ai fost un crestin pacatos.

| Theo94 a răspuns:

Le da salariul.

Răspuns utilizator avertizat
| Fantastic7 a răspuns:

Le va face vânt cu o frunză uriaşă în timp ce ei stau relaxaţi într-un hamac la soare.

| RandomStudent a răspuns:

E ca si actiunile unui joc video, orice s-ar intampla nu te va afecta(desigur acel joc a fost creat de cineva daca intelegi happy )

| Cris888 a răspuns:

Poti sa iti imaginezi orice...mult succes

| AmiraH a răspuns:

Nu le face nimic. Daca nu s-a intamplat nimic atatea mii de ani de ce s-ar intampla acum sau in viitor. Dumnezeu, diavolii, satana, zeii sunt doar inchipuiri ale oamenilor ce au luat amploare. Imi cer scuze daca esti genul de om credincios 100 %, nu sunt un om rau dar asta e parerea mea.