| AvalohAlyn a întrebat:

Ce mai pot face dacă m-am testat și am capacitatea de muncă pierduta in totalitate(pe fond psihologic, depresie și anxietate cronica +probleme cognitive). Momentan iau pensie de invaliditate.Voi ce ați face in locul meu și ce ați face tot timpul avut liber și cum pot sa merg mai departe?

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca ai fi testat de Dumnezeu oare ar da aceleași diagnostice? Eu cred ca nu! Mai degrabă ești in căutarea adevărului, ceea ce ai, sunt mai degraba mustrări de conștiința fără de care nu ar fi posibila o adevărata pocăință.Așa ca pune-i lui Dumnezeu aceste întrebări in rugăciune si sunt convinsa ca îți v-a arata calea de urmat așa cum i-a aratat-o si lui Corneliu.

| CuriosullusoiruC a răspuns:

Gandeste-te ce ar vrea Dumnezeu sa faci.
Un om care se plimba prin parc a observat niste custi pentru porumbei murdare pe care le-a spalat bine si le-a umplut de carti crestine. lumea venea, se uita pe ele, le citeau si incepeau sa-si puna intrebari iar omul acela i-a indrumat spre o biserica adventista de ziua a 7-a unde au primit raspunsuri.
Sunt sigur ca si tu poti ajuta lumea chiar daca esti in situatia asta, fi creativ.

| CuriosullusoiruC a răspuns:

Gandeste-te ce ar vrea Dumnezeu sa faci