| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ne facem cu pandemia asta? Oare o să scăpăm de ea? Unii spun că ne așteaptă curând alte lucruri la fel de rele.Asa o fi?
Și de ce unii nu cred în coronavirus și cred rău de Bill Gates de exemplu,nu au încredere în vaccinuri și zic că le baga cip și nu știu ce.Ce-i cu panarama asta?
Ne mai așteaptă lucruri rele anii următori sau mai bine zis chiar suntem pe drumul sfârșitului mă refer că și omenire, planeta, populație.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu ne facem nimic. Da, mai ales daca vine un Razboi Mondial, la pietre si bete.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La ce le mai trebuie cip cand sunt deja legati de telefoane?

| fllu07 a răspuns:

Da. Biblia spune că ne îndreptăm spre finalul sistemului lui Satan Diavolul. Spune că trăim în ultimele zile, si chiar le descrie. cu lux de amănunte, astfel sa ne dăm seama ca trăim într-o perioadă unică din întreaga istorie a omenirii. Mai mult, Biblia spune că bolile, sau epidemiile, sunt un semn că trăim în zilele din urmă.
CE ARATĂ FAPTELE? Infecţiile căilor respiratorii inferioare (de exemplu, pneumonia), bolile diareice, HIV/SIDA, tuberculoza şi malaria se numără printre cele mai devastatoare boli. În 2004, de pildă, aceste maladii au ucis aproape 10, 7 milioane de persoane. Altfel spus, în acel an, o persoană a fost răpusă la fiecare trei secunde de una dintre aceste boli.

OBIECŢIE FRECVENTĂ: Este normal ca, odată cu creşterea populaţiei globului, să crească şi numărul îmbolnăvirilor.

ESTE ACEASTĂ OBIECŢIE JUSTIFICATĂ? Populaţia globului creşte vertiginos. Dar şi progresele în privinţa metodelor de diagnosticare, tratare şi ţinere sub control a bolilor sunt din ce în ce mai multe. Nu ar fi logic, aşadar, să ne aşteptăm ca familia umană să câştige lupta împotriva bolilor? Realitatea este însă cu totul alta.

Să nu mai amintim bolile cardiace. diabetul, sau cancerul. Concluzia o tragi tu.

| Algo098 a răspuns:

Pandemia e reala. Unii oameni rezista la virusul asta, altii nu, deci vom vedea ce va mai fi ca nu puten sti dinainte cum vor evolua lucrurile. In orice caz nu e asa de puternic ca sa provoace sfarsitul lumii.