| anonim_4396 a întrebat:

Ce NU îi poți cere lui Dumnezeu în rugăciune?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba i ceri ceva din moment ce nici el nu poate schimba viitorul

| RAY a răspuns:

Consecințele le vom vedea pe urma.

exact asa vb si un tiran

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pizza

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca ceva rau.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca il puteți injura, il puteți calomnia, il puteți desconsidera... il puteți si ruga după cum va dictează mintea. No sa vi se intample nimic. Dumnezeu ne da libertate in a face ceea ce dorim. Consecințele le vom vedea pe urma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există zeul ăsta

| leo59 a răspuns (pentru anonim_4396):

Drara Qwack! Cu o zi inainte te-ai lamentat ca esti singur, depresiv si ai ganduri negre; nici nu pronunt acel cuvant satanic sa nu creada diavolul ca este invocat. Acum spui ca nu exista "acel zeu'' cum l-ai numit tu pe Dumnezeu. Cauza tuturor gandurilor negre si deznadejdei tale este tocmai aceasta necredinta a ta. Nici nu-ti dai seama cat de plina de sens, frumoasa, plina de prieteni, cunoscuti, oameni de bine, preocupari frumoase ar fi viata daca ai trai-o cu credinta in Dumnezeu, preocupat de rugaciune, de randuielile bisericesti, muzica bisericeasca, etc. Iti urez multa sanatate, incredere in tot ce este bine si frumos, virtuti dumnezeiesti. S-auzim de bine.

| anonim_4396 explică (pentru leo59):

Hai lasă-mă cu Miezo al tău, și când credeam în el nu m-a ajutat

| AlexSalling a răspuns:

Absolut nimic, pentru ca nu exista.

| AlexG955 a răspuns:

Sa-ti schimbe o bancnota de 100 de lei in doua de 50 de lei.