| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce observati la acest verset? ''Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, încât L‑a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viață veșnică.''

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca oamenii care cred in El tot putrezesc?
Dar se refera sa nu piara in pacate, ca de murit toti murim.
Si de altfel, nici Isus nu a venit ca sa traim vesnic, ci sa traim vesnic in neprihanire.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai scris bine decat.
A, da.
Si mai zic crestinii ca Jesus e Dumnezeu...

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaBabu11321 a răspuns:

Eu observ clar ca nu suntem copiii lui Dumnezeu, "singurul fiu fiind Iisus".
Tu ce observi?

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru CristinaBabu11321):

Nu spune "clar" (cum zici tu) ca nu suntem copii ai lui Dumnezeu. "Singurul Fiu" înseamnă că e singurul de - o ființă cu Tatal.
"Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu; născuţi nu din sânge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu." (Ioan 1:12-13)

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si tatăl și Fiul au luat această decizie: + Tattăl ma iubește pentru ca îmi dau viața ca iarași s/o iau.Nimeni nu mi/o ia cu sila ci o dau Eu de la Mine.Am putere s/o dau și am putere s/o iau iarăsi.Ioan 10/17, 18

Răspuns utilizator avertizat