| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti? Acei oameni din clip erau atei sau necredinciosi si au trait o experienta extraordinara de la care li s-a schimbat viata in totalitate, au intrat in moarte clinica si au vazut iadul cu ochii.
http://www.youtube.com/watch?v=YVPFHvH7BLA
Ce parere aveti? Exista viata vesnica?

Răspuns Câştigător
| Zenit313 a răspuns:

Moartea clinica este explicate de mult, nu mai reprezinta un argument!

Aceste exepriente difera in functie de credintele sau CUNOSTINTELE persoanei respective!

24 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zenicide a răspuns:

Si eu am intrat in moarte clinica si am vazut ca nu exista nici iad, nici rai. Avem aceleasi dovezi.

| RAY a răspuns:

NU EXISTA VIATA DE DUPA MOARTE de asta sunt convins 100%, dupa moarte numai existi decat in amintirea celor dragi sau filmari video, poze, uni au miliarde de poze cu ei

| GangstaGlock a răspuns (pentru RAY):

Eu cred in Dumnezeu! Gandeste-te tu oleaca cum ar fi existat stelele, cerul, pamantul, etc. Tot ce se invata in scoli e o prostie cu stiinta!

| RAY a răspuns (pentru GangstaGlock):

Culmea e ca te folossti de (prostia asta numita stiinta)

| GangstaGlock a răspuns (pentru RAY):

Eu ma refeream ca cica ei pamantul s-a format din big-bang ceea ce nu e adevarat! Sa reproduca ei asta, si eu ma impusc! Sau ca suntem evoluati din maimute! Maimutele cum ar fi existat! Dumnezeu exista!

| RAY a răspuns (pentru GangstaGlock):

Da aia au inventat tehnologia din prezent, pentru tine totul e prostie ce nu isi convine de parca ai fi mare geniu

| GangstaGlock a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ca sunt mare geniu. Oricum nu pot sa conving pe nimeni nu oblig.Si nu am zis ca totul e o prostie! Tu intelegi cum vrei mereu!

| Mădă0611 a răspuns:

De ce mai intrebi daca nu crezi decat ce vrei, ca exista viata? http://www.macromemeless.com/cat/calm-down-bro-lemur.jpg
Ti-am explicat la cealalta intrebare care trata exact acelasi subiect ce si cum si mi-ai dat vot "eronat", pentru ca nici nu ai vrut sa intelegi ce ziceam, vrei doar raspunsuri care sa iti dea dreptate :-j

| AvalohAlyn explică (pentru Mădă0611):

Nu e vorba ca nu am vrut sa inteleg ce ziceai ci pur si simplu NU CREDEAM CE ZICEAI! Sincer!

| Mădă0611 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pai daca o sa incerci sa intelegi, o sa crezi cel putin vreo 80%, din moment ce nu poti crea ceva, tot ce poti face e sa combini informatiile pe care le detii, dar deh, ateii "ie" naşpeţi, prosti, nu "stie" nimic, nici nu trebuie sa incerc sa inteleg.

| WhatheWow a răspuns:

Nu înțeleg cum puteți pune botul la asemenea prostii propagandistice făcute de pocăiți. Cred că trebuie să ai ceva probleme la " procesor " să crezi asemenea aberații!

| abcabcabc a răspuns:

Exista si ma bucurca au trait acea experienta, locuitori din Rai se vor inmulti

| Ioaniulian a răspuns:

Este adevarat, cine nu crede Biblia, nu crede chiar daca sar scula cineva din morti, tot atat de adevarat este, credinta este darul lui Dumnezeu.