| PorumbRodica1965 a întrebat:

Ce parere aveti? Cand vor fi oamenii mai buni, mai iubitori,supusi lui Dumnezeu, cu o bună colaborare intre ei, si cu o dorinta ptofunda de-a promova interesele celui care ne-a dat VIATA ÎN DAR?

9 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Oamenii o sa fie mai buni cand n-o sa mai existe crestinism (si islamism) si evrei la putere. Daca oamenii o sa se reîntoarca la originile lor pagane o sa invete ce-i aia spiritualitatea, deci o sa invete sa fie oameni etici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa fie supusi unui ucigas in serie?

| PorumbRodica1965 explică (pentru anonim_4396):

Vai,vai,ce vorbesti, te-ai gandit mult pana ce ai scris.Il acuzi tu pe Dumnezeu. Nici nu trebuia sa faci un astfel de pacat grav.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Nui bai. E prea ocupat sa ii tina saraci pe aia din Africa decat sa imi arunce mie vreun blestem. No problem my friend

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata.

| Teffan a răspuns:

Oameni mai buni vor fi cand se va scapa de Dumnezeu.
Interesele celui care NE FURA VIATA,sunt grotesti, anti-umane, anti-viata, anti-liberate si pro-ascetism, intr-o lume in care ar trebui sa nu ne simtim constransi de frica unui asa zis "pacat".

| KronstadtResurrection a răspuns:

Iti spun eu cand: doar atunci cand retarzii nu vor mai confunda credinta cu religia. Omul este supus unei puteri pe care inca n-o poate intelege. Nici tu n-o intelegi, altfel nu ai fi postat intrebarea asta idioata.

| PorumbRodica1965 explică (pentru KronstadtResurrection):

Aaa,tu esti din grupul celor retrasi, nu retarzi,? Da, da, nu esti constient de necesitătile tale spirituale, si de aia ti se pare un adevar, o idiotenie.Ei, da, atat poti tu.Mai ai asemanare, bucurate.

| biwltyad a răspuns:

Dumnezeu e poveste.