| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce parere aveti, daca Adam si Eva nu ar fi ascultat de Dumnezeu si nu se puneau pe facut copii lumea nici nu ar mai fi existat acum, practic sfarsitul lumii ar fi fost atunci terminandu-se cu ei?

3 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Stii care e culmea? Daca zeul evreu voia sa nu mai existe ''pacat'', atunci Adam si Eva nu mai nasteau copii.Si mai e ceva.De ce ar zice zeul evreu asta, ca doi ii erau de ajuns, sau nu mai avea tarana?

| Algo098 a răspuns:

Corect, asa rezulta din poveste.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Dumnezeu le-a promis un mostenitor care se va naste in familia lor si va fi Mantuitorul tuturor - Isus Hristos. Adam este bunicul tuturor oamenilor.