| Leutzzu a întrebat:

Ce parere aveti daca ascult Deliric - Negru este pacat pentru ca in melodie este criicat isus dar totusu ascultait melodia si dati un raspuns

PS : stiu ca e o intrebare cam tampita

15 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Daca ar exista pacate, atunci da, probabil ar fi.

| Leutzzu explică (pentru sublime89):

Nu prea am inteles raspunsul tau

| SteinZer0 a răspuns:

El nu-l critica pe Iisus ci pe "credinciosi". Asculta de mai multe ori piesa cu atentie si ai sa vezi ce spune. Ca sa-ti raspund la intrebare nu, nu e pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ai cuie-n maini de fraier, Iisuse,
Si tu ne gasesti scuze,"
Nu e criticat, acolo e expus sacrificul lui Isus ca fiind unul futil."Dragostea prea mare a unui zeu fata de niste copii neascultatori." E mai mult o rugaciune plina de nesiguranta, una in care ruga cheama nelegiuitii la judecata.Nu scrie nicaieri in versuri dar se subantelege.
"Fraierii dau flegme de oftica,
O mana pe volan, una pe sticla,
Da' nu uit sa ma inchin cand trec pe langa biserica,
Un plic de coca-n torpedo langa o icoana mïca.
Sunt crestïn."

| sublime89 a răspuns (pentru Leutzzu):

Nu exista pacate, asta am vrut sa zic.

| casablanca40 a răspuns:

Se prea poate ca Dumnezeu sa te renege, dar nu fii trist. Satan te asteapta cu bratele deschise!

| anonimg a răspuns:

Muzica are o putere deosebita aspra noastra. Fara sa iti dai seama inima ti se va intoarce impotriva lui Dumnezeu.
Asculta sfatul acesta:
"Feriti-va de orice se pare rau." (1Tesaloniceni.5:22)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi ce muzica asculti cu placere, ca sa-ti spun cine esti.

| M25M a răspuns (pentru Leutzzu):

"Pacatul" e o notiune inventata de crestinism.

| M25M a răspuns:

Daca ar exista un zeu cred ca ar avea lucruri mai importante de facut decat sa te judece pe tine ca asculti o melodie cu un mesaj religios negativ. Daca ar exista Dumnezeul biblic atunci. vesti proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru casablanca40):

Ce tip esti?

| Exilee a răspuns (pentru M25M):

Nu prea stai bine cu istoria antica.

| M25M a răspuns (pentru Exilee):

Dezvolta te rog?

| milan9 a răspuns:

Desigur ca este pacat. Tu alegi ce vrei sa faci. sad

| danay72 a răspuns:

Daca crezi in Isus si sti cum era el, te deranjeaza atunci cand e criticat, dar doar tu decizi daca sa asculti sau nu.