| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de acest videoclip? Este adevarat?

https://www.youtube.com/watch?v=v4imS5Vjw08

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu.
Nu exista vamile, nu exista balanta intre fapte bune si rele.
Intrarea noastra in cer, nu se face printr-o balanta, se face printr-o cruce. Sangele Domnului Iisus Hristos este singurul care ne poate sterge pacatul, tot prin Hristos ajungem in cer, nu ma intelege gresit, faptele noastre sunt foarte importante si Dumnezeu tine cont de ele, dar NU ca, criteriu de mantuire, este mantuit doar si doar prin Hristos, prin darul Lui de la cruce, cand si-a dat viata din dragoste pentru mine si pentru tine, amin.

https://www.youtube.com/watch?v=8Fm4mOPRkSo

https://www.youtube.com/watch?v=uB8oJa5QAeA&t=3s

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In videoclip este amestecatura de adevar cu minciuna. Rezultatul: minciuna; si nu adevar.
Inconcluzie este adevar in urmatoarele aspecte:
-viata dupa moarte va exista atunci cand Dumnezeu ii va invia pe cei morti;
-iadul este moartea a doua, adica trecera in nefinta pentru totdeauna, si nu un chin vesnic. Este vesnic pentru ca consecintele sunt vesnicie. Adica nimeni nu va mai invia dupa aceea.
"Si Moartea si Locuinta mortilor au fost aruncate in iazul de foc. Iazul de foc este moartea a doua." (Apocalipsa.20:14) [Adica nu vr mai exista nici moarte si nici mormant. Acestea nu pot fi chinuite vesnic daca vor fi aruncate intr-un iad vesnic, pentru ca aceste lucrui nu sunt fiinte ca sa fie chinuite, ci consecinte. Si Dumnezeu nu gaseste placere in a chinui pe cineva. Nici pe diavol nu-l va chiui, ci va pieri si el si ingerii lui pentru totdeuna si ireversibil. De aceea iadul este vesnic: este o moarte vesnica din care nimeni nu va mai putea fi inviat.]

"Dar, cat despre fricosi, necredinciosi, scarbosi, ucigasi, curvari, vrajitori, inchinatorii la idoli si toti mincinosii, partea lor este in iazul care arde cu foc si cu pucioasa, adica moartea a doua." (Apocalipsa.21:8)
Nimeni nu va gasi in Biblie niciodata vreo ocazie in care Dumnezeu sa fi chinuit pe vreun om, oricat de rau ar fi fost omul respectiv -nici in Vechiul Testament, nici in Noul Testament.

| Panamax a răspuns:

Este clar ca sufletul pleaca la plimbare, dar dupa aceea povestitoarea a dat-o in bara, si a inceput sa spuna numai tampenii.

| Octavian199 a răspuns:

Irinele.Nici pana acum nu ai invatat ca 'cerul' e atmosfera?rolling on the floor

| XxVladxXDD a răspuns:

Hmm... Nimeni de aici nu poate confirma printr-un 'DA' sau un 'NU', nimeni nu știe ce se va întâmpla după ce murim. Eu sincer nu cred în asemenea lucruri. Murim și vedem rolling on the floor