| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere aveti de aparitiile de la Fatima? Medjigorje? Lourdes?
Daca stiti detalii.

5 răspunsuri:
| Alexandrelu a răspuns:

Cei mai mulți ortodocși cred că e un fals, iar eu le voi susține afirmația.

| cocolino97 a răspuns (pentru Alexandrelu):

Esti un ...scz de vorba un cretin daca tu ca ortodocs sustii aceasta de ce nu crezi Toma necredincioasul

| RaduMD a răspuns:

Apariţiile de la Lourdes şi de la Fatima, ca şi alte numeroase apariţii, au fost confirmate de Biserică.

Pretinsele apariţii de la Medjugorje sunt, probabil, false, lucru ce va fi (din nou) anuntat de Biserica la sfarsitul anului in curs, cand o comisie a dicasterului de resort va publica rezultatul cercetarilor.

| roxaa15 a răspuns:

Sunt adevarate.
Minunea de la Fatima
Fecioarei Maria a aparut la 3 copii si lea transmis 3 mesaje:
-viziune a iadului
-prevestea cel de-al doilea război mondial şi destrămarea imperiului sovietic comunist dacă URSS-ul nu se convertea
-al treilea mesaj a fost secret
la Medjigorje este alt loc unde Fecioara Maria a aparut chiar de mai multe ori si a transmis mai multe mesaje punand accent pe rugaciune, adica aindemnat la ruagaciune.
Cat despre Lourdes este locul unde se considera ca se fac multe minuni si vindecari in urma aparitie Fecioarei

| Polaris a răspuns (pentru roxaa15):

Hey, sunt Feciorul Maria, nu știu dacă m-ai mai văzut, dar îți pot arăta iadul și putem lua o shaorma pe drum.