| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Ce parere aveti de canalul de Youtube Viorel Ghica si liveurile pe care le face acesta el spune ca vaccinul face parte din semnul fiarei si citeste din biblie citate si profeti si unele chiar s-au implinit.El zice ca sfarsitul lumi va veni in jurul anului 2030

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaccinul nu este decat un SER (lichid) cu anticorpi, deci nu este nici un semn al fiarei, viperei, scorpionului samd, ci al prostiei.
Nu mai citii asemenea porcarii, ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu un idiot.

| halogen001 a răspuns:

Sfarsitul lumii nu-l stie nimeni. Fiecare e liber sa spuna cate ceva ca sa castige audienta pe Youtube. Stiinta are de cele mai multe ori dreptate. Restul e fantezie.Cred ca sfarsitul lumii a fost de cateva mii de ori pana acum la cati profeti mincinosi avem.

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu draga prietene, vaccinul nu este semnul fiarei, totusi, nu vreau sa spun nimic contradictoriu dar un virus atat de nou (chiar daca teoretic ar mai fi aparut in trecut sub o alta forma si denumire) si intr-o oarecare masura foarte complex, nu poate fi creat un vaccin imbatabil in asa de scurt timp, deja exista multe cazuri in care a esuat iar ''concurentii'' s-au imbolnavit, nu de la virus, ci de la vaccin.
In orice caz, semnul fiarei este gasit in Biblie in urmatorul context Apocalipsa 13 ''Ea a făcut ca la toţi – mici şi mari, bogaţi şi săraci, liberi şi sclavi – să li se dea un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte 17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde dacă nu are semnul, adică numele fiarei sau numărul numelui ei''

Nu se stie cu certitudine la ce se refera autorul aici, dar cu siguranta vom sti atunci cand va aparea.
Acum 1000 de ani, daca ai fi spus aceasta prezicere cuiva, ar fi spus ''cum? Eu am animale, eu fac schimb de marfa cu vecinii, cu cine vreau, am bani la mine in casa, cum sa nu pot cumpara sau vinde?''

In zilele noastre, datorita urbanizarii, nimeni nu mai are animale, totul este in supermarket, si ne indreptam spre o era fara banci gheata, nimeni nu va mai avea bani gheata, totul va fi pe card in mediul online. Este suficient sa ni se puna o oprire pe cont, si nu mai putem cumpara sau vinde nimic.

Unii cercetatori ai Bibliei spun ca, ''semn pe mana dreapta sau pe frunte'' Mana simbolizeaza fapta, actiunea, iar ''fruntea'' simbolizeaza gandirea, mintea, vointa. Omul a fost creat in ziua a 6a, iar 666 reprezinta autoritatea suprema si totala a omului catre om, omul se supune si se inchina omului mai presus de autoritatea Lui Dumnezeu.
Cert este ca nu vacciul este semnul fiarei, vom sti la vremea potrivita ce este, cand lucrurile se vor aranja, deja cartile sunt aruncate, sa cerem Domului intelepciune si calauzire in toate, El sa ne orcoteasca. Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce a citit el si a studiat dar in niciun caz biblia.
Au existat multe vaccinuri de-a lungul timpului, unele care au facut bine, altele care au facut rau.
Nu stim cat de eficient e vaccinul acesta impotriva Sars-CoV-2, teoretic trebuie sa isi faca efectul, practic mai vedem.
Cu asta se ocupa si stiinta din toate timpurile, testeaza, repara, greseste pana la un rezultat.
Degeaba in teorie sta bine lucrurile daca in practica vezi oameni care nu se simt bine datorita vaccinului.
Eu unul sunt rezervat si nu ma sacrific primul, tu?
Despre nr 666, mentionati chiar in biblie, pot spune ca am studiat si eu acest numar.
Ce este 666?
Este vorba de numarul fiarei, si daca nu sti cine a fost fiara, atunci nu sti nici al cui numar este. Apoc.13:17
Fiara a fost un imparat Roman pagan din vechime, care a obligat prin constrangere evreii sa i se supuna lui prin acest numar.

Asculta toti oamenii si ia o decizie pe cont propriu citind si tu la randul tau si intelegand de unul singur.
Ai si tu creier, si banuiesc ca gandeste ca oricare altul.

| badpanda a răspuns:

Pana acum nu s-a implinit nicio profetie din Biblie.Asa -zisele profetii au fost scrise dupa ce s-au intamplat.altele s-au referit la altceva si au fost adaptate sa se potriveasca la intamplari mai recente.