| LegionarulRoman a întrebat:

Ce parere aveti de Cedry2k? Uitati un link http://www.youtube.com/watch?v=djJm2IZZ_U4&feature=relat ed.

Răspuns Câştigător
| FuckTWorld a răspuns:

Cel mai bun Rapper din Romania stie ce vorbeste omul si spune lucruri adevarate da degeaba ca oamenii nu cred, insa are perfecta dreptate in tot ce zicewinking ai gusturi bunehappy daca asculti Cedry2k.Insa foarte putini inteleg mesajele exprimate prin muzica lui, deoarece adopta niste probleme serioase si mai complicate uneletongue

| LegionarulRoman explică (pentru FuckTWorld):

Da cum ar fi masoneria!

21 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Prea habotnic. Și-s mulți mult mai buni decât el(în materie de rap, adică).

| LegionarulRoman explică (pentru aliceinchains):

Adica? Care ar fi mai bun decat el? Mai zice cineva adevaruL? Ce intelegi prin habotnic? Cedry2k are o viata foarte normala, se roaga, merge la biserica.Videoclipul se bazeaza in principiu pe credinta, in viata din jur Cedry2k nu vorbeste la fel deorece trebuie sa se muleze ca sa-l inteleaga lumea.

P.S: ascultii numa melodiile

| aliceinchains a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Adică, stai, tu chiar crezi că e cel mai bun? Nu e. Hmm, ce zici de Deliric? Mno, dar tu nu știi ce înseamnă habotnic? Îți dau un sinonim, fanatic religios, cam tot pe-acolo e. Ăsta prea exagerează cu credința lui, mai nou e și promovat de Noua Dreaptă. Dacă ești credincios, ok, dar nu trebuie să arați tuturor asta. Știi tu, religia e ca un penis: Îl ai, dar nu trebuie să îl arăți tuturor, să te lauzi cu el, sau să spui cât de mare e. Asta ții pentru tine.

| LegionarulRoman explică (pentru aliceinchains):

Daca nu vei spune, te vor calca toti in picioare si da pentru mine Cedry2k e cel mai bun (si ca sa stii Deliric canta adesea in melodiile lui Cedry2k din albumurile lui Cedry2k)

| aliceinchains a răspuns (pentru LegionarulRoman):

"Dacă nu vei spune, te vor călca toți în picioare"? De ce? Adică, dacă el nu și-ar mai arăta atât habotnicia, ce i s-ar întâmpla? Ar putea cânta foarte bine și despre altceva, așa cum fac și ceilalți. Dimpotrivă, religia nu trebuie să ți-o arăți, să te lauzi că tu ești credincios și o arzi în biserică în fiecare duminică. Asta nu interesează pe ceilalți.

| Mn0 a răspuns (pentru aliceinchains):

Deliric mai bun ca Cedry2k? O auzi si pe asta
Pana si el si Doc au recunoscut ca Cedry2k si cei de la Parazitii sunt cu mult peste ei...

| LegionarulRoman explică (pentru aliceinchains):

Ce sa cante? "Dragostea se face in minim 2 " Am **** mare!".Asa ceva sa cante? E bine? el canta despre problemele Romaniei impreuna cu Dragonu, Sisu(trecut recent la ortodoxism, dupa ce s-a lasat de droguri), numai ca pe langa Parazitii(care sunt si ei foarte buni) el e credincios si e fericit!

| LegionarulRoman explică (pentru LegionarulRoman):

Melodiile mele preferate de la Cedry2k sunt Babylonul Modern si Lasi sau eroi cu Mr. Levy

| LegionarulRoman explică (pentru aliceinchains):

La urma urmei el face ce vrea el! Si desigur ca mesajele lui Cedry2k sunt greu de inteles de "plebee". Plebeea se multumeste sa asculte Inna si Alex Velea si sa bage mici si salam, arucand cu pietre in ceea ce zice Cedry2k!

| aliceinchains a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Vezi că nu se scrie cu 2 "e"! Btw, am zis eu că ar trebui să cânte ca și Inna sau Velea? Da, majoritatea ascultă porcăriile alea, dar dacă tu ai dedus că dacă îți spun că nu-mi place Cedry2k (și nici măcar n-am spus asta, doar că e habotnic, atât), asta înseamnă că ascult mizerii comerciale, ești cam limitat, pentru că în afară de el și Inna mai există și alții, alte genuri. Ascult rock și metal în special, dar merge și folk, clasică, rap, nu mă deranjează sau ceva. Aruncă un ochi în playlist-ul meu și vezi dacă ascult Inna și Velea. Hai, salut!

| Dumnezău a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Falsa dihotomie, la locul ei.Ti-am mai spus si la cealalta intrebare, Cedrea e genial, pana incepe cu povetele hristice.De-acolo,se taie.Problemele sociale pe care ei le prezinta despre adunarea omenirii sub o pecete,cum ii zic ei,guvernu' mondial e-un mare cancer,in formula Haarp Cord,daca ai mintea deschisa si nestearsa de "vai,cat de minunata e globalizarea,aceasta euforie a fratiei neamurilor",fie aderi pe loc la ele, fie deja esti aderat, de ceva vreme, versurile lor venind doar ca o confirmare.Dar cand vin cu religiozitatea, mi se taie cumplit.Pentru ca poti duce o viata asemeni lui Hristos, ei dracie, fara sa crezi in viata lui Hristos.

Exista rapperi romani mai buni ca Cedry2k.Unul dintre ei este Carbon.Un altul, Pumn de Tarana.Per total,chiar si Dobrescu tinde sa-l depaseasca.Da' sa spui de cineva ca e parte a plebei sau un paria, doar ca n-are chef de spalarile pe cap ale lui Cedrea si ale Dragonului, tot mai acute recent, deja e pe aratura, pe aratura grav!

| Alynn98 a răspuns (pentru aliceinchains):

Pai cedry2k nu vorbeste de religie ca sa se laude. el vorbeste ca sa bage la cap cei ca tine ca e important sa crezi acum pentru ca mai tarziu o sa regreti.

| Termopile a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Mare adevăr spui

| Dorugar a răspuns:

O fi bun rapper, dar in probleme spirituale e prost ca cucu!

| LegionarulRoman explică:

De la minutul 30 vorbeste de tineri.

Răspuns utilizator avertizat
| Termopile a răspuns:

Un geniu al muzici, păcat însă că lumea ascultă tot felul de autiști, afoni, buni de nimic precu:Justin Bieber, Florin Salam, Alex Velea, Smiley, Dani Mocanu, Led Zeppelin, Bon Jovi, Scorpions, Metalica, Nicolae Guță, Conect-r, Lady Gaga, Inna, Adrian Minune, Elvis Prestli, etc. După mine Cedry2k e un geniu neapreciat, noi români nu merităm un geniu ca el, noi în loc să ascultăm geniile noastre Cedry2k spre exemplu ascultam autiști străini Justin Bieber, Bon Jovi, Lady Gaga, etc și alți retardați după la noi Smiley, Florin Salam, Alex Velea etc. Cei care îl înjurați pe Cedry2k ați ascultat vreodată în viața o melodie de a lui, mai mult ca sigur că nu, nu am nevoie de argumente pentru ce am spus e de ajuns să asculți câteva melodii cantate de el și ai să vezi imediat diferența dintre el si toți autiști menționați mai sus, bine asta dacă ai creier să vezi diferența daca ai IQ 50 nu o să vezi diferența niciodată.

| Mn0 a răspuns:

Cel mai bun rapper...

| haryH a răspuns:

Chiar va uitati la Oreste?

| RichardKruspeAssFan a răspuns:

Naspa. Imi placea ca MC pe primele lui albume, acum de cand e in Haarp cord mi se pare nasol, nu-mi place despre ce canta.