| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de 'Conversatiile" cu Dumnezeu"? Credeti ca Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu chiar a vorbit cu Dumnezeu? Ar fi putut ca Dumnezeu sa ii comunice acele mesaje? Mai este si un roman Alberto Bacoi care are si el carti chiar in genul lui Neale Donald si tot asa a purtat un dialog lung cu divinitatea.Au folosit metoda numita channeling.Credeti ca poate fi posibil asa ceva? Sa vorbești cu Dumnezeu?

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"Credeti ca Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu chiar a vorbit cu Dumnezeu? "
Eu cred ca a vorbit cu DRACU.

| Celcestietot a răspuns:

Este posibil pentru cine crede cu adevărat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ce la om e cu neputință e cu puținta la Dumnezeu.Atunci când ne rugam la Dumnezeu de fapt noi prin rugăciune ne adresam Lui Dumnezeu. Dumnezeu raspunde la rugăciune chiar si in felul acesta, comunica cu cel ce se roagă. Important este sa crezi si sa nu consideri ca venind de la cel rău. Dumnezeu nu vorbește omului cu voce tare ca sa poată fi auzită ci la nivelul mintii.Am trecut si eu prin încercări in viață si plângând il întrebam pe Dumnezeu de ce toate astea? Răspunsul a fost pe moment : "Toate încercările prin care treci sunt spre slava lui Dumnezeu."Si am fost schimbata radical, de atunci sunt alta fiinta.Pot sa exclam si eu ca si Pavel:" Pot totul in Hristos care ma intareste!"