| Inferno a întrebat:

Ce parere aveti de crestinii care injura si jignesc pe TPU pana si in aceste zile de sarbatoare?

Răspuns Câştigător
| catalynx a răspuns:

Ai auzit de trolli? pentru aia nu conteaza religia sau ca ei sunt atei, atat la ateism cat si la crestinism se gasesc acesti trolli. Astia care in jura si aici ma refer in general la toti cei care injura si jignesc si chiar le lipsesc bunul simt, nu am cum sa am o parere buna despre ei, dupa parerea mea toate categoriile ar trebui moderate de un moderator, nu lasate in voia sortii.

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poate ca nu sunt crestini. Despre cine este vorba?

| Inferno explică (pentru EmaS):

Matrix33, troscanici, Ryno, toti acestia sunt un singur utilizator cu multiple conturi care injura ateii si pe toata lumea de la sectiunea religie.

| EmaS a răspuns (pentru Inferno):

Poate ca nici nu sunt crestini.

| Esperança a răspuns:

Vai... sărăcuţu.te înjură unul cu conturi multiple. Atunci de ce vorbeşti la plural?
Or fi ateii cuminţii lumii şi eu nu ştiu?!?hee hee
Oricum sunt de-acord cu @3xfemeie.

| Inferno explică (pentru Esperança):

"Oricum sunt de-acord cu @3xfemeie."Poti sa-ti si argumentezi convingerea? De ce ai fi de acord cu ea?

| Inferno explică:

Am mintit eu oare?

| Inferno explică:

Pot sa te intreb de ce jignesti?

| danay72 a răspuns:

O persoana care vorbeste urat in nici un caz nu e un crestin adevarat, pentru ca nu respecta Biblia.Romani12:17-21

| Duucu a răspuns:

Ce parere ai de ateii care injura si jignesc pe TPU desi se proclama baieti cuminti?

| LoveToHate a răspuns:

Uneori,adevarul doare.

| Mădă0611 a răspuns:

Crestini.

| M25M a răspuns:

Cred ca li se trage de la prea mult Fuego laughing

| WhatheWow a răspuns:

Esti tu troll stimabile dar unul cu probleme psihice!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eu ar trebui sa am o parere? Ei singuri ar trebui sa se critice, sa se priveasca in oglinda, sau in biblie, si sa reflecteze asupra comportamentului lor basfemiator, cerand indurare si iertare din partea bunului lor zeu.Pai ce naiba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu își respectă dogma care oricum îmi pare imposibilă. Cum naiba să întorci și celălalt obraz dacă te lovește cineva? E ca și când accepți să fii luat de fraier, deci dacă un preot... pardon, un hoț îți fură banii, întoarce și celălalt buzunar!
Nu le iau apărarea, dimpotrivă. Mulți se pierd în orgoliu mai ales sau nu își cunosc propria religie.
Cât despre marii creștini gen Mitch ăla de la suspendați, tind să cred că sunt trolli sau pur și simplu, foarte picați în cap.

| CryChristiAN a răspuns:

O parere nu prea buna. Dar totusi, cine jigneste pe acest site?happy. Da, am vazut si eu vreo 1-2 fanatici, dar in rest n-am vzt deloc.

| 3xfemeie a răspuns:

Ce-i drept, tu esti intruchiparea bunului simt. :P

http://www.youtube.com/watch?v=XtVvLGnAtNE

| Inferno explică (pentru 3xfemeie):

"Prea adesea ironia nu-i decat o forma a lipsei de inteligenta." Oxenstierna

| 3xfemeie a răspuns (pentru Inferno):

" Binevoitor fata de umanitate in general si teribil cu fiecare individ in parte."
Ironia ma face sa uit cui apartine.

| PinkPanter a răspuns:

Aia nu sunt crestini!

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Ma doare in c*r de crestinii care in jura si in zilele de sarbatoare si in alea fara! Eu nu sunt crestin dar daca totusi crestinii vor sa vada un crestin adevarat sa se uite la "Romania te iubesc"ca o sa arate un preot ortodox intelept de la care poate o sa mai invete ceva!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Am vazut reportjul.Asta da crestin si ortodox!

| unul1 a răspuns:

Un crestin (mai ales ortodox) trebuie sa fie tolerant fata de ceilalti. Daca nu este, nu prea stie ce inseamna sa fii crestin.

| ddanaraluca a răspuns:

Aia nu mai sunt crestini!

| Hope77 a răspuns:

Vorba lu' Caragiale: "care va sa zica nu exista". nu exista crestini care injura asa cum nu exista broasca cu pene (sper sa nu ma insel in privinta inexistentei unui asemenea specimen :-) ). unii doar au eticheta de crestin lipita din greseala de catre altii sau chiar de catre ei insisi. a fi crestin inseamna a fi asemenea lui Hristos in caracter si exprimare, inainte de orice convingere, orientare, dogma etc.

| eu123456789 a răspuns:

Ar fii trebuit sa le fie suspendate deja conturile.