| mODIN a întrebat:

Ce parere aveti de musulmanii care decapiteaza crestini pentru ca nu cred in dumnezeul lor? Dar despre crestinii care fac asta?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe asta de unde ai scos-o?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toti sunt rai si idioti. Dar da-mi un exemplu de azi cand crestinii fac ce fac musulmanii.

| danay72 a răspuns:

Cei care fac acest lucru nu dau dovada de iubire fata de aproapele si nu aplica Biblia deci nu sunt adevarati crestini.Romani12:17-21

| Konata a răspuns:

Eu cred ca ei au uitat ca traim in 2013. Traim intr-o societate evoluata, insa ei au inca niste conceptii primitive. Cand am auzit prima data despre ce fac, nu am crezut insa m-am documentat si m-am speriat de ei. Fiecare are dreptul de a crede in ce vrea el. Sunt ei in masura sa judece si sa omoare? Dupa parerea mea, nu sunt normali. sunt niste monstrii autoritari care traiesc cu 10 secole in urma noastra. Si nu numainasta ma deranjeaza la ei. Stiati ca, daca o musulmana este prinsa ca inseala este ucisa in chinuri in fata la tot poporul. Vi se va parea normal insa aflati dragii mei ca un mudulman daca este prins ca inseala nu pateste absolut nijic. Ei inca trateaza femeia ca pe un obiect. La ei barbatii sunt sfinti. rusine! Nu mi-ar placea sa am de-a face cu ei. Repet, asta a fost parerea mea, poate altii au alte pareri.

| Kalla a răspuns:

Crestinii nu fac asta. happy
Cat despre musulmani cu siguranta nu toti ard crestinii sau ii decapiteaza sau pun bombe in biserici.Cunosc musulmani care sunt credinciosi si buni.

| sublime89 a răspuns:

Ce parere as putea avea? Singura solutie cu astfel de oameni se pare ca e sa le tragi un glont in cap, pentru ca aparent nu se poate vorbi cu ei. Sunt prea indoctrinati ca sa mai poata fi salvati, din pacate. Si atunci singura metoda de a te apara de ei e sa-i omori, pentru ca altfel te omoara ei pe tine. Deci asta le doresc tuturor teroristilor fanatici religiosi din lumea asta. Sa moara ca sa fie cu zeul lor iubit in rai. Deci le doresc tot binele din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare cand urmaresti stirile fii mai atent.

| ErrorFound a răspuns:

Pot sa se omoare intre ei cat vor. Eu n-am nici o problema.

| Kalla a răspuns (pentru ErrorFound):

Cata indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema cu crestinii este de foarte mult timp.Inca de pe vremea romanilor erau omorati pentru ca nu credeau in zei.Eu cred ca noi am dus razboaie cu ei pentru necredinta lor. Exemplul il avem pe Stefan cel Mare care a luptat cu turcii sa isi apare tara si credinta.Nu cred ca acel om a facut atat de multe Manastiri pentru ca nu a crezut in Dumnezeu.Pentru fiecare razboi castigat impotriva turcilor drept multumire a ridicat cate o Manastire, iar Dumnezeu la ajutat

| ErrorFound a răspuns (pentru Kalla):

Multumesc. E greu sa ajungi la starea asta.

| Kalla a răspuns (pentru ErrorFound):

Mie mi se pare ca tie iti vine in mod natural sa fii indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare total gresit. Fiecare are dreptul sa aleaga pentru el. Si daca ma gandesc, parca nu suna bine sa alegi pentru un copil care abia a deschis ochii pentru prima data.

| zurick a răspuns:

Oricine ar face asta tot prostie se numește

| Kaleo a răspuns:

Te uiti la prea multe filme de groaza. Si da, ai nevoie de un loc de munca.

| Dragosdoar a răspuns:

Aia sunt total posedati de prostia lor.An de an se intampla asta cu mutli oameni care nu il recunosc pe ''Calah'' al lor. Cat despre crestini care fac asta nu prea am auzit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vrei sa spui ca, Crestinii decapiteaza musulmanii care cred in Dumnezeu? laughing intrebarea nu prea are sens.

Iar legat de prima varianta, fiecare tara are religia ei. Daca stii ce te asteapta acolo crezand in Dumnezeu, de ce nu pleci de acolo sa fii bine?

Răspuns utilizator avertizat
| Lămâie00 a răspuns (pentru Konata):

Pe una au omorat-o cu pietre ca avea la ea telefon