| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de scrierile lui Zecharia Sitchin și Erich Von Daniken despre extratereștrii antici?

6 răspunsuri:
| SociopatuI a răspuns:

Foarte bune. M-au ajutat sa devin ateu. Au reusit sa desconspire religia ce a luat nastere din interpretari gresite ale stramosilor nostri asupra extraterestrilor care ne-au vizitat in antichitate.
Urmareste serialul Ancient Aliens. Ei si multi altii sunt naratori si afiseaza dovezi reale de peste tot din lume ce au legaturi unele cu altele. Arata cum multe scene din religie sunt de fapt contacte extraterestre. Oamenii antici au putut confunda usor zeii cu extraterestrii, pentru ca ei coborau din cer si erau net superiori noua.

| chuckmanson a răspuns (pentru SociopatuI):

Prietene serialul ăla e o escrocherie cunoscut pentru faptul că promovează pseudoștiință, pseudo istorie și pseudo arheologie drept fapt laughinglaughinglaughing
Oi fi ateu, dar mai ai de lucrat la capitolul scepticism.

| SociopatuI a răspuns (pentru chuckmanson):

N-am spus ca eu cred in totalitate ce spun ei, dar sunt si lucruri bine explicate si dovezi prea reale uneori. Ce cautau oamenii antici acum mii de ani inaintea erei noastre sa foloseasca avioane moderne? au fost gasite in morminte ornamente de aur in forma unui avion perfect modern cu toate componentele sale. De unde au preluat aceste cunostinte?

Răspuns utilizator avertizat