| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Ce parere aveti despre a doua venire a Domnului Iisus Hristos?
"În zilele din urmă vor fi vremuri grele, căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, mândri, defăimători, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecaţi, vorbitori de rău, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, trădători, obraznici, îngâmfaţi, iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu" (2 Timotei 3:1-4).
Credeti ca este aproape venirea lui Iisus Hristos?

Se vor scula mulţi proroci mincinoşi – „Fiindcă vor veni mulţi în Numele Meu şi vor zice: „Eu sunt Hristosul!" Şi vor înşela pe mulţi." (Matei 24:5). „Se vor scula mulţi proroci mincinoşi şi vor înşela pe mulţi." (Matei 24:11)
Vor fi războaie – „Veţi auzi de războaie şi veşti de războaie: vedeţi să nu vă înspăimântaţi, căci toate aceste lucruri trebuie să se întâmple. Dar sfârşitul tot nu va fi atunci." (Matei 24:6)
Vor fi conflicte politice interstatale şi probleme sociale – „Un neam se va scula împotriva altui neam, şi o împărăţie împotriva altei împărăţii; şi, pe alocuri, vor fi cutremure de pământ, foamete şi ciume." (Matei 24:7)
Adevăraţii credincioşi vor fi prigoniţi – „Atunci vă vor da să fiţi chinuiţi şi vă vor omorî; şi veţi fi urâţi de toate neamurile pentru Numele Meu." (Matei 24:9)
Păcatul şi fărădelegea în lume va creşte – „Şi, din pricina înmulţirii fărădelegii, dragostea celor mai mulţi se va răci." (Matei 24:12)
Evanghelia va fi propovăduită pretutindeni – „Evanghelia aceasta a Împărăţiei va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârşitul." (Matei 24:14)

Ci precum este scris: "Cele ce ochiul n-a văzut şi urechea n-a auzit, şi la inima omului nu s-au suit, pe acestea le-a gătit Dumnezeu celor ce-L iubesc pe El."
Credeti ca este aproape venirea lui Iisus Hristos?

Esti gata pentru venirea lui Iisus? sad
https://m.youtube.com/watch?v=p3r8BkXDqm4

17 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceea ce ai enunțat tu nu este nimic altceva decât un program bine stabilit de o entitate malefică, program ce se numește apocalipsă(prezentă în biblie drept dumnezo, și în care toți credeți că e bună), ce vrea ca omul să-i devină sclav.Singurii responsabili pentru asta sunt poporul sfânt(așa de sfânt încât a deschis război Palestinei ca le ia țara, că așa cum se știe Palestinienii sunt descendenții Filistenilor, de asta vor să-i distrugă).
Isus n-o să vie veci că doar o invenție cu scop de arhetip de urmat spre a deveni sclav(ghidul sclavului), deja voi credincioșii într-u' domnu' îl ridicați în slăvi(mare slavă) pe ceva ce nu există ca entitate pozitivă, adică pe cel ce vă vrea sclavii lui.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

Omul e facut sa se inchine happy
Alegi sa te inchini celui rau, ori celui bun happy

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Celui bun.De asta nu mă umilesc și închin nimănui.Nu de asta e creat omul.Omul e asemeni unui animal sălbatic, dar spre deosebire de cele cu patru picioare, a devenit cel mai vicios dintre ele, datorită intelectului cu care este înzestrat.
Numai că cel puțin Românii încă nu au înțeles asta.De asta se adună bani pentru beserici inexistente, de asta besericile fac abuzuri, și lista continuă.

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Omul sclav crestin este facut sa se inchine. Omul nu a fost nici pe departe conceput sa fie sclav. Daca ar fi fost asa, era sclav de la primele sale aparitii.

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Asa scapi tu sa-ti mai justifici credinta? laughing

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Mclaren12):

Nah, te las sa gandesti liber, nu am cum sa te schimb.
Diavolul te conduce mane.

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Bossulica tu esti prea fixat pe dogme crestine evreiesti. Nu ai cum sa schimbi nimic. Am fost si eu la fel de indoctrinat si am trecut peste asta. Cauta interviul lui Harold Wallace Rosenthal. Este un sionist si dupa cum putini stiu, evreii sionisti conduc lumea acum (economie, politica, mass-medie etc.) si omul a recunoscut ca ei se folosesc de crestinism ca sa va spele pe creier. A spus niste lucruri pe care nu trebuia sa le spuna si a fost ucis in acelasi an. De vreme ce tot ce a descris el se identifica perfect cu realitatea, nu mai este nimic de dezbatut la crestinism, este doar o religie creata pentru a controla si manipula. Nici nu-i de mirare ca mai toti crestinii sunt practic incapabili sa vada si sa recunoasca asta.

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Cine stie? Pa-i cauta-i interviul ca sa stii si tu. Eu oricum te inteleg. Cu credinta oarba a crestinului nu te pui. De vreme ce tu crezi orbeste, bazat pe nimic, nimeni nu te poate convinge pentru ca tu nu crezi in dovezi, doar crezi orbeste. Mai este si frica. Te temi ca daca te lasi de crestinism te va paste iadul, tot credinta oarba bazata pe nimic si exploatata prin frica.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Mclaren12):

Eu raman la dragostea lui Iisus Hristos.
Pentru mine nu conteaza religia sau credintawinking

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Exact ce ziceam rolling on the floor

| Mclaren12 a răspuns:

"În zilele din urmă vor fi vremuri grele, căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani,"
Evreii au creat o lume bazata pe materialism. Oamenii materialisti sunt in general egoisti, indiferenti si ignoranti. Asta nu este nicio profetie biblica, este o lume create de evrei. Evident ca intr-o lume unde exista spiritualitate, evreii nu pot prospera, in lumea asta materialista evreii sunt conducatori si dovezile sunt la tot pasul.

"Credeti ca este aproape venirea lui Iisus Hristos?"
Venirea lui Mesia = al treilea razboi mondial
Din cate am auzit, "raiul pe pamant" de dupa venirea lui Cristos le-a fost promis doar "poporului ales", adica evreilor. Evreii au zis in Protocoalele Inteleptilor Sionului ca au nevoie de 3 razboaie mondiale ca sa-si instaureze statul global in care ei sa conduc si restul oamenilor sunt sclavi materialisti. Treaba asta se cam contureaza deja.

Deci cat de indoctrinat si spalat pe creier poate fi cineva sa-si doreasca "a doua venire a lui Cristos"? Evreii va joaca pe degete exact asa cum vor ei pentru ca religia crestina v-a facut usor de controlat si usor de manipulat. Tine cont ca si imperiul Roman a intrat in colaps dupa ce au fost raspandite in imperiu basmele comunisto-crestine.

"Vor fi conflicte politice interstatale"
Create de evrei exact asa cum au creat artificial primul razboi mondial si Razboiul Rece. Ei inventeaza un conflict intre 2 parti din aceeasi "tabara" astfel incat partile conduse de ei sa de omoare intre ele si ei doar sa ia miliardele de pe urma pagubelor. Asa au facut cu Germania dupa al doilea razboi mondial. Al 2lea RM a fost de fapt un razboi al evreilor impotriva lui Hitler, de vreme ce evreii stiau ca Hitler intentioneaza sa le distruga comunismul, razboiul a fost inevitabil.

Si in al treilea razboi mondial nu va fi diferit. Evreii vor inventa un conflict care va declansa un razboi in care vor fi ucisi foarte multi oameni si cei ramasi vor fi sclavii cipati ai evreilor.

Esti pregatit de venirea lui Cristos?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Mclaren12):

Tie ti-ar placea sa ai un copil, iar el sa fie obligat sa te iubeasca si sa te urmeze?
Dumnezeu ti-a dat libera alegere, ti-a dat gandire libera, nu suntem roboti :)
Uita-te la video-ul asta.
https://www.youtube.com/watch?v=zoUJxcXiCj8

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

O sa fim roboti in curand daca nu va treziti la realitate. Si care-i faza cu copilul si libera alegere? Libera alegere este o iluzie a democratiei. Ai iluzia ca ai de ales din mai multe locuri desi toate locurile sunt controlate de aceeasi oameni si au acelasi scop. Se cheama comunism cu 2 fete. Cam asa este si cu religia crestina. Ai iluzia ca sectele sunt diferite desi ele urmeaza acelesi basme comuniste evreiesti.

Răspuns utilizator avertizat