| Gicologicolo a întrebat:

Ce parere aveti despre banci si bancheri in general? Ce merita ei?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

60% din populatia pamantului nu ar mai avea o locuință daca nu ar exista bancile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banci si bancheri in general.
Băncile oferă împrumuturi când vrei bani și nu îi ai, ca să faci ceva cu ei. Astfel îți oferă un serviciu fără de care nu se poate trăi în ziua de azi. Bancherii sunt cei ce conduc băncile. Astfel ei merită respect.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu judeca pe fiecare in parte, asa ca nu sta cu grija frate.

| J0B0MAT a răspuns:

În general o părere bună. La general, aș putea spune că fiecare merită după faptă.

| mentholinks a răspuns:

Nu prea cunosc mare lucru. Tu stii ce meriti?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sunt un "rău" necesar. Daca nu erau, eu azi nu aveam casa.

| FreddieM a răspuns:

Ai alte solutii sa cumperi bani? Sunt aparate necesare si nu merita nimic special, isi iau singuri partea.

| mentholinks a răspuns (pentru FreddieM):

Bancile sau bancherii sau bancomatele? Care sunt aparate?

| FreddieM a răspuns (pentru mentholinks):

Institutii

| mentholinks a răspuns (pentru FreddieM):

Cladiri.