| raMLesS a întrebat:

Ce parere aveti despre biserica?
Cum poate lumea sa stea acolo 2-3-4 ore si sa asculte incontinu slujba fara sa se plictiseasca? Mergeam pe la vreo 6-7 ani cu bunicii, mai mult de 10 minute nu rezistam
Strigau demonii din mine sa ies

https://vocaroo.com/i/s1mEK8s7fCar
Pareri?

Răspuns Câştigător
| Mircea08 a răspuns:

Nu demonii strigau sa iesi, normalitatea din tine facea scandal. Nu e normal sa asisti la niste ritualuri care nu au nici un inteles si sa mai pretinzi ca iti si place, asa cum spune cate o babuta " vaaaai da ce frumoasa slujba a fost!"
In mod normal, la biserica ar trebui sa se citeasca si sa se explice Evanghelia - asta faceau si apostolii - dupa care sa se discute despre partea economica a bisericii si asta datorita faptului ca averea enoriasilor trebuie sa fie la comun
"Iar inima şi sufletul mulţimii celor ce au crezut erau una şi nici unul nu zicea că este al său ceva din averea sa, ci toate le erau de obşte."
(Faptele Sfinţilor Apostoli – 4/32)
Iar in final se discta eventualele probleme individuale in cazul in care cineva ridica astfel de probleme.
Lalaiala nu foloseste la nimic, si nu trebuie sa pierzi timpul pe ceva nefolositor

7 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O sa te bata dumnezeo pana o sa te ia dracu. asa o sa ajungi in funul iadului, cu caldura gratis rockerela la maxim, batura rauri-rauri si perechi-perechi la alegere.winking laughing laughing laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SandraEve a răspuns:

Copiii normal ca se plictisesc acolo. Ei se plictisesc oriunde daca sunt pusi sa stea cuminti cateva ore intr-un loc.
Daca stii unde sa mergi si asculti cu atentie este chiar frumos. La Biserica unde merg eu sunt mai multi preoti plus un cor. Nu ai cum sa te plictisesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit, binicãmea imi bãga pe gât Biblia si ma obliga sa ma duc la bisericã. O datã am inchis-o in casa si am fugit cu Cheile rolling on the floor
Ce e ciudat este când mi-o amintesc pe strabunicamea, de mai de mult, foarte vagi amintiri, Nu imi amintesc sa fi adus vorba de Bisericã, Dumnezei sau sa ma oblige sa fac ceva, desi am simtit o conexiune sufleteascã puternica.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Il vezi pe Satanel acolo cu o doza de Hell in mana, se uita la tine si iti spune asa zambind''Hell, scoate dracul din tine''

| BlackOldSun a răspuns:

Imi place la biserica...adica la cea din UK cand am fost acum ceva timp The HALO club, biserica era transformata in club a fost super! Cel mai bun lucru pe care il poti face dintr-o biserica, sau eventual se poate face o biblioteca!

| Justme1997 a răspuns:

Nu știu cum rezistă cei la ortodocși, aș fi murit acolo laughing eu mergen când eram mică la neoprotestanți, aveam scaun măcar. Îmi plăceau melodiile, parcă aveau viață. Știam că dacă merg la biserică primesc cadou de Paște și de Craciun și așa stăteam cuminte