| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti despre buletinele cu cip, credinciosilor?

53 răspunsuri:
| danut a răspuns:

?

| danut a răspuns:

Cipul este necesar pe Buletin (el exista deja pe cardul de sanatate) si NU ARE nici o legatura cu ceea ce se sugereaza, vreo FIARA, Fiara este CUNOSCUTA din secolul opt (8) si nu erau cipuri pe vremea aia. Sunt metode cu mult mai EFICIENTE de indentificare a oamenilor si pentru indeplinire a Profetiilor, nu este vorba de carti de identitate ci de CARDURI Bancare care au demult cipuri pe ele alte metode mai eficiente ( contact wireless).

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Telefoanele si TV-utile smart sunt cele mai folosibile componente pentru supraveghere, bineinteles si o legatura la internet este necesara. Camerele de pe aceste utilitati pot fi folosite si atunci cand acestea sunt oprite sau fara acumulatori. Un TV smart este un studio video pentru cine stie cum sa o faca, vad "bvaietii" tot, aud tot. Nimiuc nu tine de fanatism ci de realitatea actuala. Si pentru cei ce cred ca spun snoave, 40 de ani am fost specialist in elecronica, stiu ce spun, am facut si sisteme de citire a cardurilor wireless.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Demult suntem "controlati", nu conteaza, te obisnuiesti sau din cand in cand le mai transmiti cate un "mesaJ". Telefoanele mobile sunt ascultate in totalitate, le mai folosesti sau nu? Sti cum se fac legaturile telefonice in tara? Intreaba, poate iti spune cineva.
Nu ma intereseaza cine ma asculta si nici ce aud.

| danbnz a răspuns:

Ma doare-n cot de cip-ul lor!
Ce legatura are cip-ul cu credinta?
Credinciosii nu folosesc smartphone, laptop, samd? Si alea au un fel de cip-uri!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Credinciosi? Nu exista asa ceva in Romania, pers care nu au habar de biblie si asculta de preot si pastir nu inseamna a fi credincios, cat despre cip este o idee foarte buna, traim in cea mai pacstoasa tara dar ne e frica de cip jesus

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A mai fost pusă recent întrebarea. Satana se poate ascunde oriunde, chiar și sub masa de altar în biserică. Cipul se poate binecuvânta cu apă sfințită dacă chiar simți nevoia.

| Celcestietot a răspuns:

Cip, cip-CIRIP!

| DeyCj a răspuns:

Sunt nişte mijloace de control al omului.Să nu uităm că şi acestea au fost create tot de creştini.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sunt un semn ca sfârșitul este aproape,este chiar la uși. Fara buletinul cu cip nu ne-ar putea controla pe noi credincioșii ca sa ne restricționeze de la a cumpăra sau vinde. Acest lucru este proorocit si se va pune in aplicare cat de curând. Nu cipul este semnul fiarei, semnul fiarei este dat de alegerile care le faci. Adică cine alege calea larga primește semnul fiarei pe frunte, adică o alege conștient de ceea ce face. Cine alege calea îngustă, adică, să-i slujească lui Dumnezeu, acela va primii sigiliul lui Dumnezeu pe frunte. Cale neutra nu exista! Si cei care inca nu credeti in Dumnezeul Bibliei, acest cip este un motiv sa meditați la cine să-i slujiți, lui Dumnezeu sau lui Mamona.

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ce fumati unii care raspundeti pe aici? Ca pare marfa buna

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Unul dintre acesti zei era Mamona, care era responsabil cu lacomia de bani, goana nebuna dupa lucruri materiale si posesiuni.

tu nu esti materialista? tu uiti ca biserica crestina e cea mai bogata din lume, cei mai oameni de pe planeta asta sunt crestini, cele mai bogate tari sunt crestine, desi voi crestini jucati la doua capete

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Ieri citeam cartea "Enigmele Bibliei- Cartea Profetica Apocalipsa" de JACQUES B. DOUKHAN. Autorul acestui comentariu este savant creștin de origine evreiasca. Dar chiar si fara sa fii savant oricine poate înțelege Biblia,mai ales partea care se refera la perioada sfârșitului. Iar cipul, fie ca e in buletin, fie ca e in carne, are rolul de a fi supravegheat. Când libertatea de conștiința va deveni istorie atunci se va întâmpla ceea ce este proorocit cu privire la cei care nu accepta semnul fiarei. Eu vorbesc serios, așa ca ar trebui sa o iei ca atare.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Nu toți cei ce zic Doamne, Doamne vor intra in împărăția lui Dumnezeu.
Iar ca sa știi, unele denominațiuni considera fiara si Anticristul ca fiind Biserica despre care zici tu ca este cea mai bogata ( corupta, fățarnică, a cărui cap se considera locțiitorul lui Isus Hristos pe pământ).

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Loool, genial, cum oierii de acum 2000 ani se gandeau al cip uri. Genial.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Te am intrebat cv

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt materialista!

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Acei oieri de care vorbești au scris ceea ce le-a dictat Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Barbosul ala atotputernic nu putea sa materializeze o biblie direct ci a stat SA DICTEZE unor neica-nimeni? Ge-ni-tal!

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Astăzi am ignorat pe unul care nu are alta activitate pe TPU decât sa evalueze postările creștinilor ca nefolositor si eronat. Cred ca urmezi după el.

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Da el nu stia sa scrie? De ce a dictat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Mama ce iti mai iubesti aproapele. Eu nu stau sa urmaresc tot ce zici si sa evaluez, insa cand sari calul - ca in cazul de fata- o fac. E asta incorect? Ignora-ma, mare pierdere. Asta e sfirsitul lumii, era in care desi poti sa cunosti o multitudine de chestii utile tie si celor din jur - fara a fi ateu, nu e nimic pe nicaieri care sa interzica credinciosilor sa se cultive din toate domeniile - tu preferi sa fii un bigot incult ancorat in superstitii. P.S. Vezi ca pana si pozitia oficiala a bor-ului e de bun-simt in cazul asta si spune clar ca buletinele astea nu au nimic de-a face cu asa zisa mintuire...

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si eu cred la fel. Cipul nu are legătură cu semnul fiarei, este doar o ușurință in mâinile fiarei Anticrist de a urmării pe toată lumea, si de a ști totul despre ei, adică daca ești de partea ei sau de partea lui Dumnezeu. Acest lucru o preocupa pentru a-si pune planul in aplicare, cel prevăzut in Apocalipsa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Din nou fabulezi. Daca "fiara" are puteri nemaipomenite, de ce ar avea nevoie de cipuri ca sa urmareasca ce si cum face fiecare?

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai ce tie nu ti ar fi mai simplu sa ai totul la un click distanta decat sa iti aplici superputerile? Digitalizare merge la toti

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Good one!

| Mete0ra a răspuns (pentru suntserios):

Patrunjellaughing)

| Digikey a răspuns:

Deja cumpar si vand cu telefonul.Si are destule cipuri in el.Cu buletin cu cip sau fara cip nu se schimba nimic.

| Algo098 a răspuns:

Reprezinta o imbogatire si o administrare mai eficienta a informatiei in urma progresului tehnologic existent.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu are legatura. Semnul fiarei e cu totul altceva, citeste noul testament si vei afla ce.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Irinel15123532):

Asa cred si eu. Cand va fi semnul fiarei neprihanitii vor fi deja in cer

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Când se va impune semnul fiarei atunci va veni Domnul Isus si va lua pe cei neprihăniți la cer.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Când se va impune semnul fiarei atunci va veni Domnul Isus si va lua pe cei neprihăniți la cer.

Răspuns utilizator avertizat
| Digikey a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Va veni Domnul Isus si va lua pe cei neprihăniți la cer.

Adica pleaca singur.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Digikey):

Daca consideri ca nu ești vrednic de mântuire, afla ca nu toată lumea e ca d-ta.

| Digikey a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Era vorba despre neprihaniti, mai citeste o data postarea, dar cu mai multa atentie. Daca ai citit asa si Biblia se explica multe dintre postarile tale.
Daca te consideri neprihanita, este doar parerea ta. Vrabia malai viseaza.
Poti sa te iei de mana cu Celcestietot, el se considera alesul.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Digikey):

Doar cei neprihăniți se vor mântui. Eu nu stiu daca voi face parte din cei neprihăniți, doar Dumnezeu știe. Adevărul este ca vor exista neprihăniți si ca Isurs nu se va întoarce singur la cer.

| Digikey a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ramane de vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe plan religios, ni se pune în pericol însăși mântuirea, pentru că numele de botez e asociat cu număr al cărui semn este 666.

| Mete0ra a răspuns:

Bine ca eu le mai prind pe astea vechi anul astalaughing) lmao

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Am văzut știri despre asta. Creștinii se plângeau că cipurile din buletine le afectează „însăși mântuirea" și că e semnul diavolului. Într-adevăr este trist să vezi cât de spălată pe creier și îndobitocită a rămas populația României.

Nu că aș fi nici eu un fan al cipurilor, dar faza cu ele este că sunt premergătoare cipului care va fi implantat în creierele populației. În China unui dependent de droguri i s-a administrat un microchip în creier și prin conectarea la cip cu un calculator, doctorul avea posibilitatea să-i manipuleze stările interioare ale individului. Îl putea face la comandă să se simtă trist, fericit, agitat și așa mai departe. Asta nu este în regulă și este ceva care va trebui oprit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Va trebui oprit CUM? Stii ca americanii sunt capabili sa provoace atacuri de cord la distanta inca de prin anii 1970?

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sincer nu știu cum. România riscă să ajungă ca Siria și Afganistan dacă face vreo mișcare majoră împotriva Americii, sau mai bine zis a corporațiilor „americane" care fură resursele României. Singura soluție este o trezire în masă a populației lumii la adresa a tot ce se întâmplă cu microcipurile, Islamizarea Europei și așa mai departe. În așa fel, cei care controlează toate aceste fenomene nu vor mai avea scăpare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Care corporatii americane? Alea de dincolo de Ucraina? OMV, de exemplu? P.S. Cu microcipurile nu se intampla decat inutil de multa isterie, asta se intampla. Islamizarea Europei se intampla datorita pur si simplu diferentei de mentalitate si stil de viata, aia nu e nevoie sa ne omoare. Pur si simplu asteapta vreo doua-trei generatii ca ei sa se inmulteasca cu o rata de ~6-8 copii pe cuplu comparat cu 0-3 la astia albi. Simplu.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

OMV este austriac dar si aia participa la furt. Companiile "americane" (ele sunt de fapt evreiesti) care au furat din petrolul Romaniei sunt Exxon, si Black Sea Oil&Gas (controlata de Carlyle) si alte corporatii petroliere mai mici, una-i araba, una intaliana etc. Minunatii politicieni romani, usor de prostit si corupt, au avut grija sa dea tot petrolulul Romaniei aproape gratis acestor straini.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Pai vezi tu, aici e problema, nu ca aia sunt evrei sau mai stiu eu ce... klingonieni. Daca statul nu (mai) poate sa fie competitiv in niste domenii, mi se pare normal sa le dea mediului privat, insa sa aiba o participatie sanatoasa la profit, nu firimituri.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Statul a fost mai mult decât competitv cu companiile sale. Politicienii noștri le-au vândut pe spăgi. Din câte îmi aduc aminte, OMV și-a recuperat în vreo 3 luni banii pe care i-a plătit pentru Petrom. România în 1990 era una dintre cele mai puternice țări din Europa, politicienii au distrus o industrie și o economie care erau competitive la nivel european.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Nu exagera cu miturile! Erau unele sectoare care cit de cit miscau, dar sa lasam povestile. Industria auto si eletronica/eletrotehnica erau de exemplu cu cel putin 10 ani in urma. Uite, de citit: https://ro.wikipedia.org/......%C3%A2niei