| Vernusio a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile Conversatii cu Dumnezeu de Neale Donald Walsch?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cred că e foarte tentant să le crezi. Dumnezeu din cărțile lui Walsh are exact ideile lui Lucifer din Biblie, în esență că de fapt toți suntem Dumnezeu, trebuie doar să ne dăm sema, că păcatul e o iluzie dăunătoare și înrobitoare de care trebuie să scăpăm etc.O fi stat El de vorbă cu cineva, cu vreun demon sau cu satan insusi care i-a spus Creatorului că și el merită să fie la același nivel cu El și dacă ne convinge și pe noi că și noi suntem de fapt dumnezeu, rebeliunea lui are sustinere tot mai largă.

| reihiuke a răspuns:

Marketing. a facut varza ideile spirituale si le.a pus acolo asa cum a inteles

| Clockwork a răspuns:

Filmu o foste jmecher