| Riker a întrebat:

Ce părere aveți despre cei care spun că au fost atei și au vizitat muntele Athos după care sau întors credincioși? Tatăl lui Delia este un exemplu, să nu mai vorbim de Buzdugan zilele astea...
Ce credeți? Mie mi se par niște paranoici

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atei romanii sunt atei cu numele in realitate romanii isi aduc de dumnezu doar la rau, atunci pupa toate moastele si pun citate pe Facebook dar ei se tot barfesc si se urasc intre ei, prostia este simbol national, vad eu cum uni atei romanii multi habar nu au ce e ateismul, pagini de prosti care injura pe toti, nu vreau sa fiu rau dar noi de 27 ani tot rahatul l-am importat in Romania, sper ca romanii care sunt pe afara sa se scimbe

| Riker explică (pentru RAY):

Dacă e să mergi logic e din cauză că religia aici e ca un fel de mod de viață, e foarte intensă iar când alți devin atei încep să critice aspru acest aspect alt realități ştiind cât de mult au fost mințiți.

| RAY a răspuns (pentru Riker):

Man am scris uni nu toti, nu am vrut sa ne jignim, si eu sunt ateu, uni care sunt cu numele

| Riker explică (pentru RAY):

La ce te astepți? Ai văzut vreodată să fie promovat în România? Ai văzut tu o emisiune legată de ultimele descoperiri ştiințifice? Dacă eşti ateu în România eşti marginalizat din start, religia este un mod de viață în țara asta.

| RAY a răspuns (pentru Riker):

Ai dreptate, satanist, imoral, tot ce e mai rau

| anamariarot a răspuns (pentru Riker):

Dacă emisiunile pe care le vizionezi sunt Acces direct și Un show păcătos, în afară de niște scursuri, ca să atragă prostimea, nu o să promoveze altceva. Uită-te pe alte programe, cum ar fi Discovery. Unul dintre exemplele care îmi vin acum în minte: Stephen Hawking ale cărui teorii erau prezentate acolo.
Cât despre ce a spus RAY22TM, în mare parte are dreptate. Tinerii, în special, sunt atei doar de dragul de a se diferenția de ceilalți, dar dacă îi întrebi de datarea cu carbon, habar n-au să explice. Dacă ești ateu, nu înseamnă că trebuie să-i hulești pe alții care cred altceva; noțiune elementară de bun simț, din punctul meu de vedere.

Răspuns utilizator avertizat
| WaterDrop a răspuns:

"Tatal lui Delia" este un paranoic.

| xerxes1 a răspuns:

Un ateu nu viziteaza muntele Athos.
Are alte destinatii de vacanta, mai interesante.

| Neverrrrrr a răspuns:

Ce anume au vazut acolo?

| Riker explică (pentru Neverrrrrr):

Pe Măicuța Domnului laughing

| Tanasă_Razvan_2003 a răspuns:

Poate este adevarat! Nu poti judeca pe cineva fara sa stii sigur ce s-a intamplat etc!

| Riker explică (pentru Tanasă_Razvan_2003):

Ce ar putea fi adevărat?